Здовбичани можуть сподіватися на нову амбулаторію, а дерманці – на капремонт в АЗПЛМ

Як повідомили на сайті Здолбунівської РДА, є підстави стверджувати, що цього року у с. Здовбиця збудують нове приміщення лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, а в Дерманській лікарській амбулаторії відбудеться капітальний ремонт.
У межах впровадження реформи первинної ланки медичної допомоги, яка нині триває в Україні, вперше за багато років на вдосконалення цієї галузі спрямовують суттєві суми коштів.
– Нині амбулаторія в Здовбиці – єдиний з таких закладів на Здолбунівщині, що не має власного приміщення, а орендує площі в сільській раді. І це при тому, що Здовбиця – найбільше село району, а тамтешня амбулаторія обслуговує не лише здовбичан. Тому, коли постало питання, де будувати нову амбулаторію, ми разом з головним лікарем Здолбунівського РЦПМД Олегом Сумком визначили, що це має бути саме Здовбиця. Спільно визначили і необхідність проведення ремонту в амбулаторії у Дермані. Ініціативу щодо будівництва у Здовбиці повністю підтримала і голова тамтешньої сільської ради Світлана Година. Про наше бажання збудувати для села сучасний медичний заклад з новітнім обладнанням ми сповістили й місцевих депутатів на одному з перших у цьому році засідань сільської ради, – розповів голова Здолбунівсьокї райдержадміністрації Сергій Кондрачук, який на своїй сторінці у мережі «Facebook» продемонстрував план-схему майбутнього закладу та зразок типового приміщення амбулаторії.
Цього тижня у Міністерстві охорони здоров’я затвердили два згаданих об’єкти, подані Здолбунівським районом. Також цього тижня депутати Здовбицької сільської ради підтримали рішення щодо виділення для будівництва амбулаторії земельної ділянки поблизу сільського стадіону.
Раніше у Міністерстві регіонального розвитку розробили типові проекти майбутніх амбулаторій, які буде збудовано цьогоріч по всій Україні. Тому повний пакет проектно-кошторисної документації виготовляти не доведеться, потрібно буде лише «адаптувати» проект до нашої місцевості, на що кошти також передбачені.
Будівництво здійснюватимуть за співфінансуванням: 80% – кошти з Державного бюджету, 20% – з місцевих бюджетів.
Реконструкцію приміщень решти АЗПЛМ Здолбунівщини заплановано здійснити коштом Світового банку. Більшість проектів реконструкції наразі вже проходять експертизу.