На Здолбунівщині зросли зарплати у медиків

В окремих працівників Здолбунівського РЦПМД збільшилися заробітні плати. Причому, не лише у лікарів, а й у медсестер. Про це розповів керівник  комунального некомерційного підприємства «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги» Олег Сумко під час медичної ради реформ, яка відбулася вчора у Рівному.

Як повідомляють на сайті Рівненської ОДА, посилаючись на інформацію головного лікаря, на сьогодні 60% жителів Здолбунівського району уклали  угоди з сімейними лікарями, терапевтами чи педіатрами.

Натомість центр уклав договір з Національною службою здоров’я України, тож отримує фінансування за новою моделлю, відповідно до кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цих закладів.

За словами Олега Сумка, від НСЗУ на фінансування потреб районного ЦПМСД надійшло 2,1 млн. грн., що приблизно вдвічі перевищує торішню суму медичної субвенції. Відповідно зросли й зарплати медиків: якщо раніше лікарі отримували 7-8 тисяч гривень, то нині заробітна плата окремих лікарів, котрі набрали необхідну кількість пацієнтів, становить 15-16 тисяч. Зарплати зросли й у медсестер.

Наразі на Здолбунівщині троє лікарів РЦПМД уклали максимальну кількість декларацій, ще вісім вже практично набрали необхідну кількість пацієнтів.