Медикам-вакцинаторам проти COVID-19 влада обіцяє віддячити

Як повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова під час брифінгу щодо боротьби з коронавірусною хворобою, влада виділила 1 мільярд 823 мільйони гривень для підтримки медиків, залучених до боротьби з епідемією COVID-19, зокрема до вакцинації та тестувань. 

“Кабінет міністрів підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я про виділення коштів на вакцинацію населення від COVID-19. 1 мільярд 482 мільйони гривень виділено для оплати медичних послуг медикам, задіяним у заходах боротьби з COVID-19, зокрема тих, що стосуються вакцинації. За дорученням міністерства створено додаткові стимули і запроваджено новий пакет медичних послуг у програмі медичних гарантій. Ще 341 мільйон виділено лабораторним підрозділам МОЗ, які тестують хворих на COVID-19. Тобто загальна сума – 1 мільярд 823 мільйони гривень для здійснення зазначених заходів. Ці кошти були закладені через спеціальний фонд, який станом на 1 січня 2021 року є в залишках і створений за рахунок залишків минулого року в ковідному фонді”.

Світлана Шаталова також зазначила, що так влада планує підтримати медиків, які залучені до боротьби з пандемією.  Та додала, що МОЗ розраховує вакцинувати загалом близько 20 мільйонів українців “при повному навантаженні команд з імунізації”.

За її словами, фахівці-вакцинатори повинні проводити попередній огляд пацієнта на предмет протипоказань, визначати приналежність громадянина до тієї чи іншої цільової групи, проводити перший раунд імунізації та моніторити самопочуття вакцинованих і ті самі дії здійснювати в другому раунді вакцинації.

Нагадаємо, що вакцинація проти коронавірусної хвороби в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року. Вона відбуватиметься в п’ять етапів. На першому етапі щеплюють медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті.

На сьогодні Україна отримала 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca/Covishield виробництва індійського Інституту сироватки крові. Ця вакцина схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз, Канада та Індія. В Україні вакцину зареєстрували 22 лютого 2021 року. Щоправда навіть попри це багато медиків, які на першому етапі вакцинації мають щеплюватись, відмовляються колоти собі вакцину.

Додамо, що з 24 лютого в Україні почав діяти адаптивний карантин, що триватиме до 30 квітня 2021 року. Він передбачає запровадження рівнів епідеміологічної безпеки: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та «червоний». Станом на 4 березня, у «червоній зоні» опинилися Івано-Франківська, Чернівецька та Житомирська області.

Дізнатися більше про імунізацію від COVID-19 на сайті vaccination.covid19.gov.ua. Записатися в чергу на вакцинацію на сайті чи у мобільному додатку «Дія», або за номером гарячої лінії 0 800 60 20 19.

Читайте також: Причиною смертельної ДТП у Грушвиці стало перевищення швидкості