Кір наступає, тож від нього вакцинуватимуть і дорослих

Від початку року на Здолбунівщині на кір захворіли 23 особи, з яких 16 – діти до 17 років, повідомляють у «Фейсбук» групі «Первинка Здолбунівщини». У Рівненській області станом на 31 травня зареєстровано 517 таких хворих: 154 дорослих і 363 дітей. Найвища захворюваність спостерігається у Рівненському і Березнівському районах та м. Рівне.
В Україні від початку року на кір захворіли 19249 людей – 7825 дорослих і 11424 дітей. Цьогоріч від ускладнень кору в Україні померло одинадцять людей: семеро дітей і четверо дорослих. Тож оскільки у країні спостерігається несприятлива ситуація щодо захворюваності на кір, дорослих вакцинуватимуть від цієї хвороби.
З цією метою Міністерство охорони здоров`я замовило додатково 392 тис. доз вакцин для профілактики кору серед дорослого населення, яке належить до груп підвищеного ризику. Це військові, бійці АТО, студенти, освітяни, медики.
Найближчим часом буде ухвалено порядок проведення такої імунізації. Нині, відповідно до чинного законодавства, вакцини КПК на національному рівні закуповуються лише для імунізації дітей. Рішення про імунізацію дорослих у групі ризику ухвалюють як реагування на несприятливу ситуацію (спалах).
Кір – небезпечне і дуже заразне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть мати смертельні наслідки. Діти, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику. Захистити від хвороби може тільки вакцинація.