Фахівці повідомили про причину отруєння у Мізоцькому НВК

Кількість хворих, які постраждали під час спалаху гострої кишкової інфекції в КЗ «Мізоцька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів», становить 24 особи. Це 22 вихованці та 2 працівники цього закладу.

Про це повідомили у Рівненському обласному лабораторному центрі. До інфекційних відділень  госпіталізовані 16 хворих (в Здолбунівській ЦРЛ перебувають 11 хворих, в Млинівській ЦРЛ – 4, в Костопільській ЦРЛ – 1), ще 8 дітей лікуються амбулаторно, що стало відомо під час подвірних оглядів (в Здолбунівському районі – 3 дитини, Рівненському – 2 та по одній – в Острозькому, Дубенському і Сарненському районах).

За результатами епідеміологічного розслідування спалаху гострої кишкової інфекції встановлено, що збудником, який спричинив захворювання, стала сальмонела ентерітідіс. Збудник був виявлений у хворих, в охолодженому сирому м’ясі та на робочих поверхнях харчоблоку (поличка холодильника, тертка для варених овочів, лоток для сирого м’яса). Обставини, що сприяли спалаху: недотримання правил особистої гігієни та порушення санітарно-гігієнічних вимог при приготуванні та зберіганні харчових продуктів. Про недотримання санітарно-гігієнічних вимог свідчить виявлення бактерій групи кишкової палички (БГКП) на робочих поверхнях, об’єктах довкілля (48% змивів незадовільні) та у продуктах харчування (40% не відповідають вимогам). Ймовірним джерелом інфекції могли стати працівники харчоблоку, у яких виявили сальмонелу ентерітідіс (у одного була наявна клінічна картина хвороби, в іншого не було симптомів захворювання).