Де у Здолбунові безпечно купатися?

За результатами досліджень проведених в травні поточного року, вода з поверхневих водойм, питних фонтанчиків, пісок з пляжів Здолбунова за мікробіологічними та паразитологічними показниками відповідалисанітарним вимогам. Про це днями повідомили у Здолбунівському районному лабораторному відділенні ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України».
Упродовж всього купального сезону моніторинг якості води поверхневих водойм та грунту проводиться в санкціонованих місцях масового відпочинку Здолбунова, зокрема на пляжах у Гідропарку по вулиці Шевченка, по вулиці Заводській, дитячому пляжі на водосховищі по вул. Старомильській.


Водночас за санітарно-хімічними показниками вода з усіх трьох водоймищ не відповідала санітарним вимогам за ХСК (показником хімічного споживання кисню). Зазвичай раптове збільшення ХСК води свідчить про забруднення її побутовими стоками.
Але незважаючи на відхилення від санітарних норм показника ХСК, такі важливі екологічні показники стану водойм як показники біологічної потреби в кисні (БПК 5), розчиненого кисню перебувають у межах норм. БПК є одним з найважливіших критеріїв рівня забруднення водойми органічними речовинами, адже він визначає кількість легкоокислювальних органічних забруднюючих речовин у воді, що свідчить про наявність у воді неочищених або недоочищених стічних (зворотніх) вод. Результати проведених досліджень свідчать, що вказані водоймища на сьогодні здатні самоочищуватись. Чи збережуть вони цю властивість і надалі – залежить і від жителів міста, яких спеціалісти закликають не забруднювати водойм та їх берегів.
Здолбунівчанам поталанило більше, аніж жителям обласного центру, де у травні в озері Басів Кут виявили кишкову паличку і цисти лямблій.
Наразі навколо озера є багато приватних котеджів, і через відсутність централізованої каналізації в озеро потрапляє багато нечистот. Тому спеціалісти ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» не рекомендують використовувати цю водойму для купання.
Фото ілюстративне.