Знову стихійний смітник – на цей раз у здолбунівському гідропарку

Проблему появи стихійних сміттєзвалищ у соцмережах порушують доволі часто. Нині про новий такий смітник у здолбунівському гідропарку розповів голова ГО «Здолбунівська спілка учасників бойових дій та АТО «УВО» Андрій Токарчук, продемонструвавши фото стихійного звалища у місці масового відпочинку здолбунівчан.

Ці фото, як і свідчення про інші стихійні звалища, примушують замислитися про те, що покарання за таке шкідництво справді мало б бути значно суворішим.

До слова, за інформацією Здолбунівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Рівненській області, нині у нашому районі налічується 19 санкціонованих сміттєзвалищ, з яких  лише 9 є паспортизованими. Але й це не гарантує їх належного утримання та облаштування, адже через брак коштів на сміттєзвалищах не проводяться усі необхідні дослідження показників санітарної безпеки, а саме – води, ґрунту та повітря. Території сміттєзвалищ належним чином не облаштовані, збирання та транспортування відходів від населення майже не проводиться, трамбування та пересипка сміття здійснюється лише частково. Тож і з санкціонованими смітниками ситуація у нас не дуже…

Що ж до смітників стихійних, то такі, на жаль, можна виявити у кожному населеному пункті  та поблизу них. Бо як би банально  це не звучало, а починати таки потрібно з себе і з власних дітей, яких змалку варто вчити викидати непотріб лише до урн.

Фото з «Фейсбук» сторінки Андрія Токарчука.