Здолбунівчани влітку купалися у забруднених водоймах

Здолбунівчани влітку відпочивали на не надто чистих водоймах. Такі висновки можна зробити, проаналізувавши підсумкову інформацію щодо стану водойм області в літній період, яку оприлюднив Рівненський обласний лабораторний центр.

Тож влітку 2018 року ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» здійснював моніторинг якості води на 15 санкціонованих пляжах та 21 стихійному місці відпочинку населення. Оцінка якості води водоймищ здійснювалась за санітарно-хімічними, мікробіологічними, вибірково – вірусологічними, радіаційними показники безпеки.

Всього за цей період лабораторіями Центру досліджено 340 проб води на санітарно-хімічні показники, 102 проби (30%) не відповідали санітарним вимогам. Одними з найгірших за кількістю невідповідних проб були водойми в місцях масового відпочинку м. Здолбунів – 24 проби.

На мікробіологічні показники безпеки води поверхневих водоймищ досліджено 363 проби, не відповідали санітарним нормам 147 з них (40,5%). З них 21 невідповідну пробу відібрано на здолбунівських водоймах.

Найкращою ж влітку була якість води у поверхневих водоймищах в районі розташування організованих місць масового відпочинку на річці Стир (Хрінницьке водосховище Демидівського району) та в озері Біле (Володимирецького району), а також у районі стихійних місць відпочинку на річках Стир (смт Зарічне), Случ (Березнівський район), Льва (Рокитнівський район) та Вілія (Острозький район).

Фото вгорі ілюстративне.