У Костополі поліцейські борються з самогоноварінням

Лише за за минулий рік у Костопільському районі за виготовлення самогону, його зберігання та апаратів для його виготовлення згідно ст. 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення, поліцейські склали понад 216 протоколів на його жителів.

Після проведених рейдів, як повідомляють у пресслужбі Костопільського відділу поліції ГУНП в Рівненській області, правоохоронцями було виявлено та знищено 2 000 літрів самогонної закваски,  1 389 літрів готового для вживання самогону та 36 апаратів для його виробництва

“На правопорушників накладено штрафів на суму 11 934 гривні, з яких – 6967 гривень сплачено. Усю виявлену продукцію та прилади для її виготовлення вилучено та знищено. “, – повідомив начальник відділу поліції Андрій Карпюк.

Додають, що з нинішньою правовою базою поліція в повній мірі не може виконувати свої функціональні обов’язки. Адже для більшої протидії самогоноваріння та його наслідків для населення потрібні зміни на законодавчому рівні.
“Той, хто торгував самогоном той і продовжує торгувати так як штрафи для таких «підприємців» не великі (від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 51 до 170 гривень), а в кримінальному судочинстві стаття, що передбачала відповідальність за самогоноваріння (ст. 203 КК України) декриміналізована, тобто Кримінальним кодексом України на сьогоднішній день не передбачено відповідальність за такі дії”, – йдеться у повідомленні пресслужби.