Рай на шляху до Адріатики

Плітвіцькі озера – національний парк Хорватії, що розташований в центральній частині країни та входить до культурної спадщини ЮНЕСКО.

ууунун

цуу4нинпа

Один з восьми національних парків Хорватії Плітвіцькі озера гідно носить звання найвідомішого, адже сюди приїжджають туристи зі всього світу, щоб помилуватись неземною красою карстових озер, водопадів, печер, унікальної рослинності і прадавньої природи. Парк відкрито ще у 1949 році, та для туристів він став доступний лише з 1958 року.

P1020396

P1020460

P1020466

P1020471

В заповіднику, розміщеному посеред гірської місцевості, знаходяться 16 дивовижних озер, що утворюють водопади, тераси, спадають каскадами та перетікають одне в інше. У парку площею майже 300 км2 прокладено кілька туристичних маршрутів різної протяжності, що проводять через казкові і неймовірні місця, де мимоволі завмирає дихання.

P1020400

P1020441

Плітвіцькі озера оснащені туристичною інфраструктурою, до складу якої крім пішохідних маршрутів входять паромні переправи, велодоріжки, електропоїзди і прогулянкові катери. Стежки для туристів викладені з дерев’яних дошок, а небезпечні місця обгороджені парканом, що захищають відвідувачів від небезпеки зриву у прірву та диких звірів. До слова, парк має надзвичайно багатий тваринний і рослинний світ, а на його території проживають ведмеді, вовки, рисі, рідкісні птахи тощо.

P1020479

P1020404

P1020380

Своїм кольором озера завдячують вапняковим ґрунтам, що очищають та фарбують воду у бірюзові, малахітові, ціанові, аквамаринові та інші відтінки. Попри велику спокусу на території парку суворо забороняється купатися, палити багаття, влаштовувати пікніки чи вигулювати собак. Більше того, звалені у воду чи на туристичні стежки дерева не прибираються, а залишаються лежати на вічно у місцях, де їх підкосили стихійні вітри чи поважний вік. Такі правила дозволяють незважаючи на величезну навалу туристів зберегти красу і природний баланс місця.

P1020447

На офіційному сайті Національного парку за адресою: http://www.np-plitvicka-jezera.hr/ подана детальна інформація з усіх питань, включи вартість екскурсій і точне місце розташування заповідника.

 

Олександр С.