Переполох у В’єтнамі викликала смерть гігантської черепахи

images

Переполох і траур у всьому В’єтнамі викликала смерть гігантської черепахи, яка жила в озері Хоан Києм. В соціальних мережах поповзли чутки про цю подію як погане передвістя для керівництва правлячої Комуністичної партії цієї країни.

Це була одна з чотирьох існуючих сьогодні особин найрідкісніших у світі черепах. Ще дві живуть в Китайському зоопарку і одна – в іншому озері на околиці В’єтнамської столиці. Про її вік давно сперечаються, однак про те, що більше ста років – не заперечує ніхто. За повідомленням державних інформаційних  агентств В’єтнаму є намір бальзамувати тіло померлої черепахи, оскільки її вважають символом незалежності країни.

У школах В’єтнаму вивчають легенду про очільника повстанського руху Ле Лойла, який у 15 столітті дав відсіч китайським загарбникам за допомогою магічного меча. Після його коронації, на озері Хоан Києм з’явилась черепаха і відібрала у нього меч, пірнула на дно і надійно його заховала. За легендою, черепаха має дістати меч знову, якщо виникне потреба захищати країну.

З матеріалів закордонних ЗМІ