Народний депутат від нашого округу вимагає розробити проект стратегії державної сімейної політики

Народні депутати фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Дехтярчук, Василь Яніцький, Оксана Білозір, Олег Барна, Віталій Курило та Юрій Соловей підготували та внесли на розгляд Верховної Ради проект постанови «Про заходи із забезпечення захисту сімейних цінностей та інституту сім’ї в Україні» (реєстраційний номер 8521).

Метою проекту є звернення до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення розроблення та затвердження проекту Стратегії державної сімейної політики до 2023 року з метою підвищення ефективності реалізації основних завдань державної політики України з питань сім’ї, дітей і молоді.

«Сім’я, основою якої, відповідно до Конституції України, є шлюб між чоловіком і жінкою, є одним з найважливіших інтегративних суспільних інститутів, животворним осередком суспільства. Найважливішим завданням сім’ї є виховання активної і відповідальної особистості. Без мiцної сiм’ї не може бути здорового суспiльства, нацiї та мiцної держави. Відтак, усвідомлення важливості сім’ї є запорукою побудови здорового суспільства, його майбутнього», – зазначили народні депутати у пояснювальній записці до проекту закону.

За словами народних депутатів БПП, інститут сім’ї в Україні нині переживає складні часи, що пов’язано з економічними, соціально-політичними та духовно-культурними трансформаціями сучасного суспільства: «Наявна статистика дає підстави визначати нинішній стан сім’ї в Україні як критичний. За останні 26 років кількість українських дітей зменшилася у 2 рази (з 14 млн. до 7 млн.). Нині Україна входить в 30 «найстаріших» країн світу за часткою осіб віком 60 років і старше. Рівень розлучень у нашій державі є стабільно високим і становить понад 60 відсотків, через що понад 4 млн. дітей росте без батька, а біля 25 відсотків дітей виховуються у проблемних сім’ях, у яких присутній алкоголізм, наркоманія, насильство тощо. У значній мірі такий високий рівень розлучень пов’язаний із непідготовленістю молоді до подружнього життя, попри те, що, відповідно до соціологічних опитувань, 77 відсотків представників молоді планують укладення шлюбу. Негативно впливає на сім’ю пропаганда у ЗМІ деструктивного для сім’ї способу життя, що веде до знищення чи часткового знецінення сімейних цінностей. Як результат вищевказаних проблем, українська нація стабільно зменшується – лише за 2017 рік кількість населення України скоротилася на 200 000 осіб».