На Рівненщині люди скаржаться на підприємство, яке випалює деревне вугілля

Жителів Нової Любомирки, що між Рівним і Костополем, скаржаться на підприємство, яке поблизу їхнього селища випалює деревне вугілля. Вони кажуть, що виробництво працює усупереч нормам екологічного, земельного та природоохоронного законодавства. Про це розповідає Суспільне.

Медики встановлюють місцевим жителям неофіційний діагноз – “Любомирський кашель”, каже голова громадської організації “Нова Любомирка” Валентин Гаврилюк. Причиною є кілька підприємств, розташованих на території селища.

Шість датчиків встановили місцеві жителі, щоб стежити за станом повітря та рівнем викидів. Як розповідає Валентин Гаврилюк, якщо вітер з підприємства на Нову Любомирку – всі датчики показують перевищення саме від випалювання деревного вугілля, іноді в рази.

Невдоволені жителі Нової Любомирки звернулися в Держеконінспекцію, щоб перевірити діяльність підприємства, яке виготовляє деревне вугілля. Там відповіли, що не мають права перевіряти підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та порадили створити комісію від територіальної громади. У січні така комісія обстежила територію на якій відбувається випалювання деревного вугілля.

“Жителі Нової Любомирки вважають, що ФОП порушив низку статей ККУ. Серед них – забруднення атмосферного повітря, самовільне захоплення земельної ділянки, оскільки власник виробництва і власник ділянки не уклали між собою договір про оренду землі, вірніше, нам такі документи не представили”, – коментує юристка ГО “Нова Любомирка” Людмила Суржук.

Ще одним порушенням закону у громадській організації вважають порушення технологічного процесу виробництва, адже на стаціонарну піч документів їм не надали.

Представник підприємства Дмитро Іллючокпогодився дати коментар телефоном. За його словами, дозволу на викиди зі стаціонарної печі немає, але вона зараз працює у тестовому режимі.

“В режимі тесту вона працює, зробився запуск, вона зупиняється для подальших усунень якихось технічних проблем, які бачимо. Сертифікат відповідності є, і є паспорт на піч. Викиди забруднюючих речовин – це все в розробці. Ця піч, наприклад, якщо взяти місяць, то в місяць вона працює десять суток”, – коментує Дмитро Іллючок.

У середу, 3 березня, заяву про кримінальні порушення, занесли в Нацполіцію та прокуратуру. За законом, у правоохоронців є доба, щоб вирішити чи вносити цю заяву до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Читайте також: Рівненська лікарка Інна Кравчук, яка била дітей, працювала без ліцензії