Індіанка у 70 років уперше стала матір’ю

abdc756f47dd5feb0742045d138384dce85b231c

Завагітнівши внаслідок штучного запліднення, індіанка Дальїндер Каур всередині квітня народила хлопчика. Як запевнила сама Каур для інформаційного агентства Франс-Прес, вона не почувалася надто старою для «цього». «Єдине, за що я хвилювалася, це була моя дитина. У мене ж ще повно енергії. Мій чоловік вельми уважний і допомагає мені у всьому, де тільки може».

Подружжя одружилося ще 46 років тому і втратило б повністю віру у те, що у них коли-небудь будуть діти, якби не повідомлення про показання для штучного запліднення: «Ми сказали собі, що мусимо спробувати, адже я насправді дуже хотіла дитину», пояснила Кауру телефонній розмові, перебуваючи у північно-індійському штаті Амрітсар. Саме ж запліднення провели у спеціальній клініці у федеральному штаті Хар’яна.

«Бог почув наші молитви», сказала Каур, котра, як і багато інших її співвітчизників, не знає точно навіть і дати свого народження, однак, переконує, що за її власними даними, їй близько 70. Для її чоловіка, Могіндера Сінгх Гілла, власника сімейного господарства, «відчутний» вік не є проблемою. «Люди запитують, що буде з нею (дитиною), коли ми помремо», – розповідає він про свого сина Армаана. «Але я покладаюся на Господа. Він подбає про все».

Як повідомляють лікарі клініки штучного запліднення, маленький Армаан з’явився на світ 19 квітня з вагою два кілограми. Він «здоровий і повен сил».

В Індії, де безплідність вважається Божою карою, доподружжя, що не мають дітей, часто ставляться з недовірою. Зазначимо, що подібний випадок стався у 2008 році. Тоді у федеральному штаті Уттар-Прадеш 72-річна жінка завдяки штучному заплідненню народила двійню.