Горить, димить, отруює, вбиває…

Навесні, прибираючи територію навколо власного обійстя, люди традиційно спалюють сміття. Спалюють, зазвичай не замислюючись над тим, що це спричиняє незручності для тих хто мешкає поблизу, суттєво підвищує вірогідність пожежі і, нарешті, часом навіть є підставою для адмінвідповідальності.
Тринадцятого квітня громадська активістка Валентина Лукашук на своїй сторінці у мережі «Facebook» оприлюднила світлини території поблизу Здолбунівського залізничного вокзалу, де хтось підпалив сміття. З фото зрозуміло, що це «прибирання» стало справжнім лихом, оскільки на місце, де горіло гілля та сміття, навіть прибули пожежники.

За словами пані Валентини, на територію, де у спекотний весняний день хтось розпалив вогнище, комунальники звезли гілля, котре обрізали у місті. Як наслідок – і задимлення, і високий ризик, що пожежа перекинеться на найближчі території.


Схожі картини спостерігаємо нині по всьому району. Скільки б не застережень для громадян не звучало, їм-бо все одно видніше… Навіть на Великдень у Здолбунові горіла територія гідропарку, де хтось примудрився підпалити суху траву. Виходить, що на словах ми усі кудись прагнемо – до Європи, до кращого життя, до гідної нас влади. На ділі ж не здатні навіть подбати про ту малу Батьківщину, де проживаємо…
Тому вкотре варто замислитися над тим, що підпалена купа органічного сміття може призвести до неприємних наслідків. Адже висока температура порушує структуру грунту, натомість залишки трави і листя без підпалювання з часом перегниють і стануть придатними для підживлення грунту.
Звісно, що речовини, котрі містяться у димі, отруюють повітря і негативно впливають на здоров’я тих, кому доводиться дихати забрудненим повітрям. Вогнище знищує молоді рослини, пошкоджує прикореневі частини дерев.
Коли вогонь поширюється, гине й фауна – комахи, птахи, котрі навесні якраз в’ють гнізда, тварини. Тому перед тим, як підпалити суху траву у полі, подумайте про те, що десь поруч якраз зростають маленькі зайченята, які нещодавно народилися.


Вогнище може поширитися і спричинити пожежу! Врешті, варто пам’ятати, що за спалювання трави, листя, стерні та ін. передбачена адмінвідповідальність відповідно до ст.77-1 КУпАП – штраф у розмірі від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів. Великі ж збитки передбачають кримінальну відповідальність.
Про все це варто всерйоз замислитися. І утриматися від спалювання трави та сміття, тим самим вберігши ближніх від отруєння, а малих зайченят та інших тварин – від загибелі.

Фото зі сторінки Валентини Лукашук в «Facebook», з мережі Інтернет.