Чи якісну воду п’ють жителі Здолбунівщини?

Жителі Здолбунівщини споживають воду виключно з підземних родовищ, а не «сумнівну» воду з  відкритих водойм. Однак все одно дослідження води подекуди засвідчують її невідповідність нормативам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.

Як інформують у Здолбунівському районному лабораторному відділенні ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України»,  вода підземних водоносних горизонтів нашого району за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками здебільшого відповідає санітарним вимогам.

За показниками фізіологічної повноцінності мінерального складу в усіх вододжерелах нашого району за результатами досліджень відмічається нестача фтору – 0,15-0,2 мг/дм3 (за потреби 0,7-1,2 мг/дм3); у  60% вододжерел – нестача магнію – 0,5-9 мг/дм3 (за потреби 10-50 мг/дм3), майже в усіх вододжерелах підвищений природний вміст кальцію – 80-120 мг/дм3 (за норми  25-75 мг/дм3).

Натомість за результатами багаторічних досліджень реєструється підвищений вміст заліза в воді артсвердловин с. Глинськ, с. Півче, с. Дермань II (в межах 0,3-0,4 мг/дм3 за норми не більше 0,2 мг/дм3)

Для уникнення дефіциту фтору спеціалісти радять вживати замість звичайної кухонної солі фторовану. Також можна вживати бутильовану воду з природним вмістом фтору до 1,5 мг/л.

Тим часом фахівці Здолбунівського районного лабораторного відділення ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» постійно здійснюють моніторинг якості питної води з централізованих та децентралізованих джерел водопостачання. Торік з централізованих джерел водопостачання (комунальні, сільські та відомчі водопроводи) було відібрано та досліджено 181 пробу питної води. З них 52 не відповідали нормативам за санітарно-хімічними показниками, 21 – за мікробіологічними показниками.

Значно погіршилась якість води з сільських водопроводів – торік відсоток невідповідності проб складав 42,8%, що значно перевищило середньообласний показник (28,8%). Сільські водопроводи на балансі сільських рад не перебувають, в переважній більшості обслуговуються товариствами водокористувачів неофіційно та не кваліфіковано. Лише в Здовбицькій сільській раді наявні 2 підприємства-юридичні особи: КП «Здовбицьке» і ОК «Богунське джерело».

А от у 2018 році не відповідали нормативним вимогам щодо якості та безпеки 20% досліджених зразків води.

Фото ілюстративне.