“Якісний підхід до керівництва” або чому звільняють працівників Здолбунівської ЦРЛ

З осені 2014 року працівники центральної районної лікарні живуть в постійній напрузі від невизначеності: працюватимуть вони і надалі у цьому закладі, чи доведеться шукати інше місце роботи. Адже головний лікар Сухляк В.О., отримавши імунітет від звільнення у вигляді контракту на п’ять років, почав активну заміну «неугодних» працівників на «своїх людей».

Один за одним  позбулися посад головний бухгалтер, економіст, заступник головного лікаря з економічних питань, головна медсестра, старші медсестри травматологічного та гінекологічного відділень, завідувачі хірургічного та акушерсько-гінекологічного відділень, лікар-хірург, лікар денного стаціонару, лікар-терапевт, водій, кадровик, ще один водій… (перелік не повний) – хтось був зовсім звільнений, когось усунули з посади, хтось заяву написав сам, а когось «попросили». І якщо ротація немедичного персоналу не така вже й помітна (іноді й корисна), то звільнення лікарів з великим досвідом роботи однозначно потребує пояснення.

Про епопею зі звільненням Дробот Е.Ф. вже призабули. Один з інтернет-ресурсів Здолбунова доклав чималих зусиль з метою не лише вигородити Сухляка у його рішенні звільнити лікарку з 40-річним стажем, але й активно долучився до паплюження людини, яка за час своєї багатолітньої праці зробила, окрім помилок, ще й багато хороших справ. Але якщо до Дробот і були запитання як до завідувача відділення і просто лікаря, то звільнення з посади хірурга Сумка О.Я. у жоден адекватний сценарій, який би виправдав поведінку Сухляка, не вписується. Вже далеко не один місяць триває судовий процес у Здолбунівському районному суді. За наявною інформацією Сумко готовий пройти усі можливі (якщо буде така потреба) судові інстанції. Не тому, що за всяку ціну прагне повернути собі роботу, якій присвятив 30 років життя, а в першу чергу для того, щоб кожен сухляк, перш ніж приймати рішення в своїх особистих інтересах, пам’ятав – за такі дії прийдеться відповідати. А ще тому, щоб показати іншим – з такими керівниками як Сухляк ми ніколи не побудуємо правової держави.

На захист батька виступив син (опубліковано в газеті «Волинь» та фейсбуці).  Було б добре, якби такі випадки не залишали байдужими нас з вами. Адже лікарню позбавляють кращих лікарів. А серед призначених «своїх» є особи, які не відповідають кваліфікаційним вимогам, без достатнього досвіду роботи або взагалі не мають права надавати окремі види медичних послуг.

Заклад уже багато втратив у рейтингу за відгуками  жителів району. А при анонсованому наступному скороченні лікарняних ліжок центральна районна лікарня має шанс перетворитися з однієї з кращих в минулому у посередній медичний заклад. А нам з вами, на відміну від Сухляка, тут жити.

Але, ми мовчимо. Дехто із звільнених уже працевлаштувався в іншому медзакладі, дехто ще шукає нове місце роботи, інші – працюють на запропонованій посаді. Більшість змирились, йдучи за принципом «все, що робиться – робиться на краще». Цей принцип, можливо, і справді може бути хорошим у  якомусь конкретному випадку. Але мовчазна згода з несправедливістю всіх разом породжує те, проти чого ми з вами вийшли на Майдан – нехтування інтересами інших, безкарність, свавілля….

Сухляк зневажливо відгукувався про Майдан. Тому його поява на відзначенні першої річниці революції Гідності виглядала, м’яко кажучи, цинічно. Не був поміченим він і на похоронах наших загиблих героїв. Воно і не дивно: вони – не його герої.  Інакше ­– які це такі важливі справи не дозволяють керівнику, у якого є кілька заступників, віддати належне тим, завдяки кому він має можливість працювати, ростити сина, відпочивати і просто насолоджуватись мирним життям?

Реклама робить дива. Особливо, якщо вона йде звідусіль: з двох місцевих інтернет-сайтів, районної газети, піар-кампанії популярної політичної партії. Завдяки їм сьогодні Сухляк не лише «приклад якісного підходу до керівництва», але й депутат обласної ради. Схоже, що Дацюк і сам не очікував такого повороту. В іншому випадку – що виграв успішний підприємець, а за сумісництвом амбітний очільник найбільш впливової в районі політичної партії, поступившись рейтингом навіть не члену цієї партії? Посаду голови райради? Але чи це те, чого він прагнув? Думаємо, час покаже.

А наразі, звичайну повсякденну роботу Сухляка з менеджменту, яку зобов’язаний виконувати керівник такого рівня, підносять  як особливі особисті заслуги і високі досягнення. Так чим же, як не забезпеченням нормальних умов функціонування ввіреного йому закладу, має займатися керівник?! Тим більше, що значну частину коштів (130 тис. грн.) для проведення ремонту в лікарні було виділено з районного бюджету. При цьому з незрозумілих причин нівелюється праця попередніх керівників, які із залученням спонсорських коштів набагато більше зробили для закладу, ніж Сухляк. Це проведені раніше ремонти пологового, інфекційного, дитячого, хірургічного відділень, дитячої та жіночої консультацій, окремих палат по інших відділеннях тощо.

В якості висновку пропонуємо задатись питанням: на кого працює  і чиї інтереси відстоює головний лікар ЦРЛ, який прикриваючись сумнівними досягненнями, фактично руйнує основу медичної галузі району – його професійні кадри. Не за ремонт пральні чи гуманітарний  інвентар (хоча вони, без сумніву, потрібні) ми цінуємо працю медиків. Ми звертаємось до них з надією тоді, коли під загрозою найдорожче – наше з вами життя і здоров’я.

Отримали свіжу інформацію: звільнилися лікар-анестезіолог і завідувач жіночою консультацією. Пішли шукати де краще, чи їх «пішли»?…