Як в облраді працюють над змінами до бюджету Рівненщини

У четвер, 4 березня, відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків участь в якому взяв голова обласної ради Сергій Кондрачук, заступники голови облдержадміністрації та керівники структурних підрозділів ОДА. Про це йдеться на сайті облради.

На засіданні депутати заслухали зміни до низки обласних програм, зокрема, щодо виділення коштів з обласного бюджету на реалізацію конкретних заходів, передбачених цими програмами. Більшість із них відображені в проєкті рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2021 рік.

Нині в обласному бюджеті наявні вільні залишки коштів:

  • ті, які склалися за рахунок економії у галузях, – в розмірі 81,7 млн.грн.;
  • залишок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища в розмірі 9,8 млн.грн.;
  • залишок коштів бюджету розвитку в сумі 1,2 млн.грн.,;
  • залишок коштів з державного бюджету на будівництво і ремонт доріг в сумі 34,9 млн.грн.;
  • залишок освітньої субвенції в сумі 46,4 млн.грн., з яких 21,2 млн.грн. – це залишок цільових коштів державної субвенції на придбання шкільних автобусів. Ці гроші надійшли в область у грудні 2020 року з можливістю використати їх цьогоріч.

Усі ці кошти мають бути розподілені між різними галузями, що дасть можливість вирішити чимало питань в освіті та медицині, в галузі культури та спорту, розвитку інфраструктури та соціальній підтримці громадян різних пільгових категорій.

Як зазначає голова обласної ради Сергій Кондрачук, процес розподілу цих коштів непростий, адже у підсумку обласна рада має врахувати максимально все: і пропозиції облдержадміністрації, і потреби комунальних закладів та підприємств (а це переважно лікарні, спецшколи, соціальні установи), і звернення тергромад, і позицію самих депутатів, кожен з яких має власні зобов’язання перед виборцями. Тобто, перш ніж затверджувати конкретні цифри, в обласній раді працюють над розробкою колегіального рішення, щоб максимально ефективно освоїти кошти платників податків.

“Неможливо сказати, що важливіше: будівництво нової школи, придбання медичного обладнання чи ремонт приміщень в лікарні, яку їсть грибок?.. Усі звернення, які надходять до обласної ради і потрапляють на мій стіл, без сумніву важливі. Тому до сесії ми повинні напрацювати якісний проєкт рішення, який дасть можливість раціонально використати фінансовий ресурс, який у нас є”, – пояснивСергій Кондрачук.

https://www.facebook.com/groups/237768713077292/permalink/1711918995662249/

Читайте також: На подвір’я школи у Рівному підкинули гранату (ФОТО)