“Водій, зупиніться біля паровоза!”

Здолбунів, як місто залізничників, мав колись одне дуже особливе місце. У скверику під каштанами між вулицями Шкільна і Шевченка стояв на справжнісінькій залізничній колії справжнісінький паровоз. Та це місце особливе й досі, адже як і колись, багато років тому, ми виходимо, зустрічаємось, бачимось «біля паровоза». Наші вже дорослі діти згадують, як маленькими сиділи на дерев’яних лавках вагону, гойдали ногами і дивились вестерни про ковбоїв. Тепер цей паровоз можна побачити лише на старих фотографіях. Вже добрий десяток років його не стало.

Хто розпорядився забрати його звідти, куди віддали і хто з того що отримав – ми навіть не беремося гадати. Бо знаємо, що аргументовані пояснення, виправдання і навіть документи в порядку – знайдуться. От тільки жаль, що  у нас таке ставлення до символів міста.

У 2013 році у Ковелі з нагоди відзначення 140-річчя введення в експлуатацію залізничної гілки «Шепетівка-Здолбунів-Ковель» відкрили подібний відреставрований пам’ятник-паровоз. Допомогли благодійники і просто небайдужі люди. Ковельчани гордяться своїм символом. А ми? Ми продовжуємо гукати водієві маршрутки «Зупиніться біля паровоза» вже не задумуючись над тим, що цей старенький атрибут міг би бути гордістю Здолбунова ще багато років. Міг би, якби ми з Вами були справжніми патріотами міста, в якому живемо.

Пам'ятник_''Паровоз''_(м._Ковель)

Памятник “Паровоз” у Ковелі