Влада і добровольці: у кожного своя війна

images

Внаслідок прямого попадання снаряду у бліндаж в ніч на 12 червня 2016 року на околиці Донецька загинули четверо бійців «Добровольчого українського корпусу» «Правого сектору».  Троє загинули одразу, ще один боєць – дорогою до лікарні.

Однак, ці втрати у штабі АТО своїми не вважають. Принаймні, якщо послухати звіт речника адміністрації Президента з питань АТО Андрія Лисенка. З його слів, проводиться розслідування щодо перебування бійців добровольчого батальйону на передовій у ніч на 12 червня.

Може скластися враження, що Міноборони не володіє інформацією щодо того, бійці яких підрозділів ціною власного життя боронять територію нашої держави від зазіхань агресора. Процес інтеграції добровольчих загонів у регулярні військові частини, який активно розпочався ще у минулому році, мав би вже давно закінчитись. Однак, їхній статус на сьогодні офіційно не врегульований: на передовій залишаються воювати добровольці, а влада робить вигляд, що їх не помічає. Можливо, тому, що незважаючи на потужності регулярної армії, які значно посилились за останній рік, їй не вистачає основного – справжнього патріотичного духу, яким заряджені воїни-добровольці. Патріотизм є головною рисою Добровольчого українського корпусу. Натомість, далеко не всі призвані через військкомати бійці проявляють такі ж мужність і героїзм, які демонструють добровольчі загони.

Можна по різному ставитись до питань тактики і стратегії ведення війни на сході, але погодьтесь, виглядає кричуще нелюдяно, коли загиблими на передовій за Україну держава відверто ігнорує. Сьогодні інтернет-спільнота шокована діями можновладців як через їхнє ставлення до добровольців, так і спробою відвернути нашу з вами увагу від тих реалій, які відбуваються на сході країни.

Записати 1

Влада відмежовується від добровольців, бо боїться справжніх патріотів – такі вислови все частіше звучать у ЗМІ. “Порошенко боїться, що добровольці прийдуть за ним, як Майдан прийшов за Януковичем” – заявив у своєму інтерв’ю Gazeta.ua Анатолій Гриценко. Боятися і справді є чого. Вони, загартовані Майданом і війною на сході країни, обов’язково повернуться і запитають про все: про невиконані обіцянки, про здачу Криму і не завжди зрозумілу військову тактику на Донбасі, про корупцію у владі і недолугі кадрові призначення, про Музичка і сотні інших знищених патріотів, про тотальне зубожіння нації і брехню… Це буде потім.  А поки що у кожного своя війна: поки одні гинуть за державу, інші воюють за право управляти нею.  

Ганна Хвиля