Нам потрібна революція в головах

Якщо Ви думаєте, що йтиметься про політику – помиляєтесь. Ми ситі нею під зав’язку. Я думаю про революцію у значенні цього слова, коли воно зародилося і з латинської означало «розвернути».

Я прийшов на чергову щотижневу нараду лікарів. Те, що відбулось, не є типовим для такого заходу. Коли головний зачитав текст статті з інтернету про звільнення працівників у ЦРЛ, а потім повів свою філософію чи то виправдання, чи наступу, – мене спочатку це трохи розсмішило. Подумав, що це тут недоречно. Більше того, я маю тверду позицію на очевидні речі, а  мене вже не вперше хочуть у чомусь переконати. Ця тема тривалий час є предметом для чуток та балачок у нашому закладі. Та більш неприроднім виглядало те, як мої  колеги  місцями схвальним, місцями осудним гудінням кинулись заспокоювати керівника.

Я навчився приховувати деякі свої почуття, однак, мені здалося, що я почервонів. Пізніше прийшло усвідомлення за що – разом з іншими кивав головою. Моє тіло демонструє те, з чим я ніколи не згоджуся. Я не кращий за того, до кого апелює  керівник. За нього не кращий жоден, хто сидить в цьому залі. І ці, сидячі тут, також це знають. Ми всі маємо свої плюси і мінуси. Але чи все в порядку з нашими головами, якщо, без сумніву відносячи себе до кола еліт, такою поведінкою проявляємо свою меншовартість?

У філософії є поняття «прихисток невігластва» – упередження, коли видається бажане за дійсне, при чому з’ясування справжньої сутності питання уникається. Я згадав про це. Мені враз захотілося запротестувати, адже ми погоджуємося з тим, з чим погоджуватися не можна. Це, щонайменше, непорядно: позбавити хорошого лікаря права лікувати і робити вигляд, що поступив правильно! В яких би формах нам уже не вперше описували цю ситуацію, ірраціональність аргументів керівника очевидна. Не можна робити погані речі і чекати, що революції не буде. Буде! Хай поки така, як у тій статті. А ще краще, якщо вона відбудеться у наших головах. Сьогодні нам розвертають мозок. Розвертають до такого ступеню, що сказати «я погоджуюсь з автором», я не зміг…

Лікар, 21.01.2016
(Відредаговано – ред.)