Дехтярчук розповів про ситуацію з фінансовим забезпеченням медичної галузі

На ситуації, яка склалася з забезпеченням охорони здоров’я в Рівненській області, зосередив увагу народний депутат Олександр Дехтярчук під час брифінгу у Верховній Раді, який відбувся 18 жовтня.

Депутат наголосив, що на сьогодні потреба в забезпеченні медпрацівників Рівненської області зарплатнею становить 213,5 млн. грн. У Здолбунівському районі наразі ця потреба складає 1,350 млн. грн.

Ще 12 млн. грн. потрібно області на забезпечення інсуліном відповідних категорій населення.

– Я неодноразово звертався до Міністерства охорони здоров’я з запитами позитивно вирішити цю проблему. Процитую відповідь, яку отримав: «Мінохорони здоров’я акцентує увагу органів місцевого самоврядування на необхідності посилення контролю за виконанням бюджетного законодавства, формування і затвердження штатних розписів комунальних закладів охорони здоров’я, здійснення додаткових, понад обсяг субвенції, виплат з місцевих бюджетів на заробітну плату, в тому числі на проведення її диференціації». Можна було б погодитися з цими висновками, якби не одне «але», яке полягає у тому, що такий контроль, мабуть, потрібно здійснювати не на кінець бюджетного року, а на його початку. Адже на кінець року люди, які пропрацювали рік на своїх робочих місцях в охороні здоров’я, мають великі проблеми з виплатами зарплати. Важливо й те, що у багатьох районах, намагаючись здійснювати капітальні видатки, мають так звану приховану заборгованість, сплачуючи лише соціальні внески, але не виплачуючи самої зарплатні, – зазначив Олександр Дехтярчук.

У ході брифінгу народний депутат процитував і відповідь, яку отримав на свої запити з Міністерства фінансів України: «Збільшення обсягу медичних субвенцій для вирішення проблемних питань місцевих бюджетів може бути здійснене за рахунок резерву коштів медичної субвенції та нерозподілених видатків цієї субвенції для території Донецької та Луганської областей, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження».

– Я погоджуюся з такою відповіді, але запитую – коли буде ухвалено відповідне рішення, і заборгованості із заробітної плати медикам будуть погашені? – зауважив нардеп.

Олександр Дехтярчук наголосив, що ситуація на місцях є вкрай критичною – чимало медиків, особливо ж працівників середньої ланки, звільняються з роботи і вирушають на заробітки за кордон. У районах нашого 154 округу потреба Здолбунівський 1,350 млн. грн.

– Є жартівливі закони Паркінсона, в одному з яких йдеться про те, що якщо чиновник має можливість відкласти вирішення якогось важливого питання, то таку можливість він обов’язково використає. Мені дуже хотілося б, щоб в Україні ми керувалися не законами Паркінсона, а законами держави. Переконаний, що вчасна виплата заробітної плати дасть змогу підвищити імідж влади в очах людей, – зазначив Олександр Дехтярчук.