На Здолбунівщині – африканська чума свиней

В індивідуальному господарстві жителя с. Копиткове зафіксовано спалах африканської чуми свиней. Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Вранці 23 серпня житель с. Копиткове телефоном повідомив спеціалістів Здолбунівської районної державної лікарні ветеринарної медицини про випадок загибелі свині у його господарстві.

Цього ж дня на місце події виїхала мобільна група для з’ясування обставин, попереднього епізоотичного розслідування та проведення відповідних заходів. Встановлено, що свиня захворіла 22 серпня і ввечері того ж дня загинула.

Спеціалісти ветеринарної медицини оглянули труп свині та провели патологічний розтин. Відібрано патматеріал, який направлено в Рівненську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для подальшого направлення  в Львівську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для дослідження на АЧС.

27 серпня було встановлено захворювання свиней на АЧС. Того ж дня відбулася ДНПК при Здолбунівській райдержадміністрації.

Нині у  неблагополучному пункті вживають заходи з локалізації та ліквідації африканської чуми свиней. Відповідно до рішення ДНПК при Здолбунівській райдержадміністрації, у с. Копиткове необхідно забезпечити забій всіх клінічно здорових свиней, які утримуються у підсобних індивідуальних господарствах громадян. Через стійкість збудника АЧС м’ясо з таких тварин необхідно переробити на тушонки. Заморожувати та засолювати його заборонено. Також заборонено ввезення чи вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в спалаху (неблагополучному пункті).