Хто зробив Миротинського сільського голову «цапом-відбувайлом»?

На початку року правоохоронці поширили інформацію про відкриття кримінального провадження проти Миротинського сільського голови Василя Мартинюка. У справі йшлося про те, що посадовими особами згаданої сільської ради умисно, з метою вчинення розтрати бюджетних коштів підписано завідомо неправдивий документ.

А саме – акт виконаних робіт за грудень 2017 року № 1 від 26.12.2017 року за об’єктом «Реконструкція приміщення клубу в с. Миротин Миротинської сільської ради Здолбунівського району». Якщо коротко, то суть порушення в тому, що в акті мова йшла про повне виконання будівельних робіт, тоді як за фактом ці роботи були проведені не в повному обсязі. У результаті підряднику перерахували бюджетні кошти, чим, як зазначено в кримінальній справі, було заподіяно матеріальної шкоди державі.
Про те, що проти сільського голови Миротина Василя Мартинюка порушено кримінальну справу, повідомило багато засобів масової інформації. І виглядало це так, ніби саме він є єдиним винуватцем того, що відбулося. Проте якщо копнути трохи глибше, то виходить, що сільського голову просто хочуть зробити «цапом-відбувайлом». Чому і хто? Спробуймо знайти відповіді на ці запитання.
Розпочнімо з того, що капітальний ремонт – справа непроста і відповідальна. Постановою Кабінету Міністрів N 903 від 11 липня 2007 р. «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об’єкта архітектури» визначено механізм здійснення авторського та технічного нагляду у ході капітального ремонту будівель і споруд. Кажучи просто, організації, котрі забезпечують такий контроль, відслідковують дотримання норм, фіксують результати та зауваження, якщо такі є. Технічний нагляд передбачає також контроль відповідності обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт. Тому представники цих організацій ОБОВ’ЯЗКОВО підписують акт виконаних робіт. Вони є тими спеціалістами, котрі забезпечують ПРОФЕСІЙНИЙ контроль процесу. Сільський голова ж підписав цей акт останнім, вже ПІСЛЯ погодження його названими спеціалістами.
Хто ж саме «не додивився», що будівельні роботи були виконані підрядником не в повному об’ємі? Згідно з інформацією на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України, технічний нагляд за проведенням капремонту на згаданому об’єкті здійснював ФОП Собіщанський Олександр Леонідович, авторський нагляд – ТзОВ «Ком Еко сервіс».

Інформацію про виконавців авторського нагляду – ТзОВ «Ком Еко сервіс» знайти неважко. Це ТзОВ вказується у декларації за 2016 рік голови Здолбунівської районної ради Олега Дацюка. Щоправда, власником фірми вказаний брат Олега Євгенійовича – Микола Євгенійович Дацюк. Однак корпоративні права на 100% загального капіталу, згідно з декларацією, належать саме Олегу Дацюку.

Далі – технагляд, який проводив ФОП Собіщанський О. Л. Цей підприємець зареєстрований у м. Здолбунів. Але найцікавіше що пан Собіщанський має безпосереднє відношення… до того самого ТзОВ «Ком Еко сервіс», в якому принаймні у 2015 році працював інженером. Більше того, на місцевих виборах 2015 року Олександр Собіщанський балотувався до Здолбунівської міської ради від ВО «Батьківщина» – «рідної» голові райради політичної сили.

Що маємо у підсумку? Сільський голова поставив свій підпис на акті виконаних робіт останнім, після того, як цей акт підписали спеціалісти, що здійснювали безпосередній контроль за процесом. Чи міг взяти під сумнів авторитетність їх висновків чиновник, який не має відношення до технічного боку ремонту? Зрозуміло, що ні. От і виходить, що сільського голову просто підставили. І підставили ті, хто має безпосереднє відношення до голови Здолбунівської районної ради.