Здолубнівський музей уже чекає на відвідувачів (фото)

Нещодавно у Здолбунівському історико-краєзнавчому музеї відбулася знакова для нашого краю подія: чотири музейні зали урочисто відкрили для відвідувачів. Тож тепер у нашому районі діє справжній музей, завітавши до якого, можна дізнатися немало цікавого про наш край.

Особливо багато нового у музеї можна почути, якщо про тамтешні експонати розповість його очільник Олег Тищенко Утім, пан Олег не менш захопливо розказує і про сам процес роботи над облаштуванням приміщення, і про несподівані знахідки та подарунки від небайдужих земляків. Тому музей варто відвідати, не очікуючи офіційного завершення усіх робіт.

У залі, де представлені доісторичні часи та Середньовіччя, наразі тривають роботи. Проте Олег Тищенко вже зараз «бачить» як виглядатиме цей зал після їх завершення, і обіцяє, що той буде дуже незвичайним. Уже зараз представлено тут багато артефактів, знайдених нашими земляками.

До речі, уже незабаром у кожній музейній залі відвідувачі зможуть побачити й тематичні інформаційні ролети зі світлинами та текстами, присвяченими різним періодам історії нашого краю.

«Реставруючи» музейне приміщення, очільник закладу та волонтери намагаються вберегти ту автентичність, яка й творить справжню музейну атмосферу. Наприклад, у масивних дверях, що сполучають дві зали, залишилася «рідна» рама, у вхідних дверях – «історичні» ручки.

У залі, присвяченому Другій світовій війні та Руху Українського опору, зберігаються й «декомунізовані» експонати – бюсти Приходька, Кузнєцова та інші артефакти радянського періоду. Бо їхнє місце – саме у музеї…

Є тут і німецька каска зі свастикою та інші експонати, пов’язані з Другою світовою, і цілий стелаж з особливими артефактами, знайденими на Гурбах у повстанській криївці. Відвідувачі музею можуть побачити тут особливі ножі, інструменти, багато баночок та пляшечок з вмістом, вік якого обраховується багатьма десятиліттями…

У залі етнографії також представлено багато експонатів, котрими «скинулися» наші небайдужі земляки. Старовинні скрині, коловороти, посуд і навіть штани-галіфе 1948 року! Звісно, що кожна з цих речей має свою історію. Деякі – особливо цікаву.

– Поки що жодної копійки на експонати виділено не було. Усе, що ми нині маємо, принесли до музею люди, знайшлося за різних обставин – наприклад, серед металобрухту чи ще десь, – зауважує Олег Тищенко.

 

Тож музей наш відвідати варто уже зараз. А також, за змогою, поповнити колекцію його експонатів. Адже так історичні речі не лише збережуться, а й стануть справжнім надбанням нашого краю.