Мистецька палітра «Горлиці»

Це була феєрія українського колориту, справжнє свято української душі, захоплюючий спектакль, де важко розібратися, хто глядач, а хто – артист. Неповторна атмосфера і національна самобутність справжньої української ярмарки у Здолбунові. Саме таким став заключний акорд ювілейного концерту ансамблю народного танцю «Горлиця» Будинку культури цементників.
«Браво!» «Молодці!» – лунали дружні вигуки під шалені оплески. «Невже це справді за один рік?»- здивовано прозвучало у залі.


І це справді так. Ансамбль народного танцю «Горлиця» створений минулого року. А вже нинішньої весни ансамбль, художнім керівником якого є Марина Грубая, відсвяткував свій перший невеликий ювілей – 1 рік, завершивши традиційний сезон творчих звітів художніх колективів під назвою «Мистецька палітра» – 2018. Це був надзвичайно плідний рік, адже за цей період створено сім прем’єрних номерів: «Як у нас на УкраїніІ», «Поліська полька», циганський танець «Колесо фортуни», «Танго», «А дівчина Горлиця», «Карапет», «Як колись давно на ярмарку в Здолбунові було» – у всіх цих танцювальних композиціях відчувається специфіка народу, його неповторні звичаї і традиції, побут і вірування, повнота життя.
Артистизм танцювального колективу засвідчує високу професійну майстерність керівника ансамблю – Марини Грубої. ЇЇ прекрасне знання української культури виявилось у яскравих танцях. А сама вона – згусток іскрометної енергії, що свідчить про неабиякий талант творчої натури. Марина переконана, що танець – це молодість душі.
«Я люблю свій колектив і пишаюся ним. Потрібно справді любити свій народ, його культуру, щоб тричі на тиждень, вечорами після роботи, приходити на репетиції, розуміючи, що своїм мистецтвом і вмінням приносиш радість не тільки собі, а й усім, хто приходить на наші виступи. У нашому колективі – жителі Здолбунова і Рівного, Острога і Львова. Це працівники підприємства «Волинь-Цемент», залізничники, вчителі. Іноді мені здається, що наші танці насичені сонцем, саме тому вони викликають почуття піднесеного настрою та дотепного гумору. Приходьте до нас і танцюйте разом із нами!» – з такими словами звернулась Марина до всіх, хто прийшов на ювілейний концерт.


Павло Шарко – незмінний акомпаніатор ансамблю, його творча наполегливість допомагала зростанню майстерності ансамблю народного танцю «Горлиця».
У своєму арсеналі ансамбль має відзнаки і нагороди. Він є дипломантом фестивалю «Весела толока», а нещодавно колектив повернувся з ХIII Всеукраїнського фестивалю пісні і танцю «Весняний первоцвіт», де виборов Гран-прі.
І, як відзначив ведучий ювілейного концерту Василь Гізун, привітати ансамбль зі святом прийшло багато шанувальників народного танцю: це і зразковий вокальний ансамбль «Здолбунівські дзвіночки» (керівник Антоніна Шеретюк), музичний гурт «Колеги», зразковий ансамбль народного танцю «Сузір’я» (керівник Ніна Боярчук), ветерани заслуженого ансамблю танцю України «Полісянка», які відмітили, що так натхненно танцювати, самим шити костюми для кожного танцю можуть тільки ті, в кому живе ні на кого не схожий дух українського народу. Глядачі були приємно вражені виступами гостей, які починали свою танцювальну діяльність у Здолбунові в 70-80 роки.


Хочеться вірити, що святковий настрій і тепла атмосфера ще довго не залишить глядачів ювілейного концерту. І дуже приємно, що Будинок культури цементників намагається підтримати будь-які мистецькі проекти, зокрема обласний фестиваль жартівливої пісні, танцю та гумору «Весела толока», ставши одним із її організаторів. А зараз у приміщенні БКЦ проходить виставка чотирьох українських митців: «Мистецтво, мистецтво, мистецтво»…
Сподіваємось, що мистецька палітра Здолбунівщини буде довгою і яскравою.

Нелла Паламарчук, м. Здолбунів.