ОТГ на Здолбунівщині: не створять, поки не примусять?

Здолбунівський район – один з шести в нашій області, де досі не створили жодної об’єднаної громади. Тим часом на Рівненщині вже утворено 28 об’єднаних територіальних громад, тобто 42 відсотки ОТГ, передбачених перспективним планом. У деяких районах вже об’єдналися понад 90% громадян, повідомляють на сайті Рівненської ОДА.
Незважаючи на те, що об’єднання громад в нашому краї обговорюють ще з 2015 року, і формати ОТГ при цьому пропонуються різні, складається враження, що створювати ОТГ у нас почнуть тільки після переходу реформи до примусової стадії. Причин цьому є багато. Десь сусідні громади не можуть порозумітися і дійти компромісу в питаннях об’єднання, ще десь керівникам рад «добре так, як є». І взагалі у затятих супротивників децентралізації завжди знаходиться величезна кількість аргументів проти: дорогами між селами не поїздиш, школи закриють, грошей на існування не вистачить і таке інше.
Тому у нас є всі шанси дочекатися того, що громади в районі об’єднають примусово. І тоді доведеться вже єднатися чітко за безальтернативною вказівкою.
Поки ж у нас вперто саботують втілення цієї реформи, ті, хто створив об’єднані громади вчасно, отримують від держави кошти. У 2018 році 25 об’єднaних громaд Рівненщини отримaють з Держбюджету інфрaструктурну субвенцію у cумі 62,4 мільйони гривень та зможуть реалізувати проекти з ремонту доріг, оcвітлення вyлиць, реконcтрукції соціaльних oб’єктів та ін. Натомість тим, кого об’єднають наприкінці залишиться, мабуть, тільки спостерігати за здобутками сусідів.