Здолбунівський РЦПМД отримає 16 млн. грн. коштів Світового банку

рцпмд

Днями в обласній державній адміністрації відбулась нарада за участю першого заступника голови облдержадміністрації Ю.Приварського з питань підготовки проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт та реконструкцію закладів, що надають первинну медичну допомогу. Це перші кроки в рамках реалізації субпроекту «Підвищення ефективності лікування та профілактики ХСК (хвороб систем кровообігу – ред.) в Рівненській області 2015-2020 рр.».

Рівненська область одна із восьми областей України, відібраних на конкурсній основі, отримає кошти Світового банку у сумі 25 млн. доларів для реалізації проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», який стартував у червні минулого року.

2,5 млн. дол. США у рамках співфінансування буде виділено Рівненською обласною державною адміністрацією. Контрольні функції  в ході виконання субпроекту буде здійснювати Група управління субпроектом (ГУС), створена розпорядженням голови ОДА №259 від 25.05.2015.

Реалізація субпроекту в Здолбунівському районі розпочнеться з вересня 2016 року. Об’єм коштів, закладених на фінансування проектно-кошторисної документації та ремонтно-будівельних робіт для проведення реконструкції ФАПів і капітальних ремонтів лікарських амбулаторій складає  17 млн. грн., з яких 560 тис. грн. – кошти районного бюджету.

ФАПи сіл Білашів та Миротин включені в проекти реконструкцій у лікарські амбулаторії, а капітальні ремонти будуть проведені в Здолбунівській №3 (селище), Мізоцькій, Глинській і Будеразькій амбулаторіях загальної практики сімейної медицини.

Субпроектом також передбачено, що на первинному рівні (лікарські амбулаторії ) сімейні лікарі  будуть забезпечені портативним та стаціонарним медичним обладнанням (пульсоксиметр, тонометр очний, ЕКГ – телеметричний пристрій, автоматичний геманалізатор крові, холестерометр, мішок дихальний Амбу, столик інструментальний, тонометр, отоофтальмоскоп, глюкометр, електрокардіограф стаціонарний, стетофонендоскоп, тест-системи, сумка укладка медсестри/фельдшера тощо).

В план закупівель включено комп’ютерну техніку та програмне забезпечення для кожної лікарської амбулаторії та центру первинної медичної допомоги.

Заплановано навчання за кордоном та в Україні для медичних працівників та менеджерів охорони здоров’я. Серед лікарів та менеджерів охорони здоров’я буде здійснено підбір осіб для проведення щорічних міжнародних стажувань. Для лікарів  та медичних сестер будуть організовані тематичні семінари.

О.Сумко, головний лікар Здолбунівського РЦПМД