Здолбунівська робоча група з питань легалізації праці виявила порушення

До легальних трудових відносин із найманими працівниками підприємців найчастіше спонукає позапланова перевірка. Для її проведення можуть бути різні підстави. У тому числі — довідка робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Така довідка подається до Управління держпраці за результатами обстеження суб’єктів господарської діяльності щодо дотримання ними законодавства в оформленні трудових відносин та оплати праці.

У день проведення такого обстеження Здолбунівська районна робоча група встановила, що в стоматологічному кабінеті «Сімейна стоматологія» у Здолбунові зубний лікар та медична сестра працювали без оформлення трудових відносин. У цьому стоматкабінеті здійснює діяльність приватне підприємство «Бадій-КО». Відтак , на підставі довідки районної робочої групи розпочато його позапланову перевірку.

Державний інспектор з питань праці виявив, що в порушення вимог ч.1 та ч.3 ст.24 КЗпП України, директор ПП «Бадій-КО» допустив двох працівників до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним орану, та відповідного повідомлення ДФС. Реакція директора ПП була блискавичною: зубного лікаря і сестру медичну наказом оформили на посади відповідно до штатного розпису. Повідомлення про прийняття на роботу подано до органів ДФС.

Підставою для позапланової перевірки також може бути звернення громадян до Управління Держпраці. У Рівному на підставі такого звернення інспектор з питань праці перевірила ФОП, що здійснює діяльність у галузі громадського харчування. У результаті перевірки виявлено, що в порушення ч.1 та ч.3 ст. 24 КЗпП України, підприємець допустила до роботи в лаундж барі працівників без укладення трудового договору. І знову прихід інспектора був результативним — ще до завершення перевірки двоє найманих працівників працевлаштовані офіційно.

Матеріали перевірок подані для винесення постанов та інших видів адміністративної відповідальності.

Джерело: Управління Держпраці у Рівненській області.