Здолбунівська місцева прокуратура попереджає громадян про шахраїв в мережі інтернет

images (4)

На сьогодні все більшої популярності набувають покупки та продаж товарів через мережу інтернет. Але з активністю грошових операцій в мережі почастішали випадки шахрайства в інтернеті. Ошуканство в інтернеті з кожним роком набирає обертів. Щодня з цією проблемою стикаються користувачі різноманітних сайтів, навіть не підозрюючи, що їх обдурюють.

Так, з початку цього року працівники поліції Здолбунівського району зареєстрували 11 кримінальних проваджень щодо шахрайських дій у мережі інтернет. У двох кримінальних провадженнях потерпілі особи намагалися подати через сайти оголошень товари, а натомість залишалися без власних коштів. Схема у шахраїв проста: продавцю телефонує потенційний покупець, який вказує, що його повністю влаштовує товар і він уже сьогодні готовий переслати кошти на рахунок продавця, проте для цього йому необхідно надати номер карткового рахунку. Через деякий час покупець телефонує знову та зазначає, що він не може переслати гроші, оскільки картка заблокована або визначену суму коштів прийняти не може, а тому необхідно виконати певні операції. Довірливий продавець приходить до банкомату та виконує всі дії, які йому вказує зробити покупець для того, щоб останній ніби то міг переслати кошти, проте виконуючи ці операції продавець пересилає наявні у нього кошти на рахунок покупця.

Ще одна схема, яку використовують шахраї це повідомлення особі, що її картку заблоковано. На ваш телефон надходить дзвінок від представника банку або автоматичного інформатора про те, що ваш рахунок був заблокований, і вам необхідно перевести телефон у тоновий набір і ввести PIN-код доступу до картки або озвучити PIN-код працівнику банку. У такому випадку потрібно не реагувати на перший же дзвінок (тобто діяти за запропонованим алгоритмом), а терміново зв’язатися з банком і впевнитися, що проблема дійсно існує. Знову ж – у кожному разі не повідомляйте по телефону свої конфіденційні дані.

Та найбільш розповсюдження схема шахрайства під час покупок через інтернет – не отримання товару чи послуг після їх попередньої оплати. Ви замовляєте товар через інтернет-магазин та попередньо його оплачуєте. Натомість замовлення ви не отримуєте і кошти повернути уже не вдається.

Прокуратура закликає громадян бути пильними та уважними, перевіряти всі інтернет-магазини, через які ви здійснюєте покупки, та за наявності вищевказаних випадків звертатися до правоохоронних органів.

Прокурор О.Соколовська

З сайту Здолбунівської місцевої прокуратури.