Здолбунівщина отримала «трійку» за результатами санітарно-гігієнічного моніторингу

Відмітку «посередньо» отримав Здолбунівський район за результатами комплексної санітарно-гігієнічної оцінки, проведеної Рівненським обласним лабораторним центром. При цьому відмітку «відмінно» не отримав жоден з районів Рівненщини.

Як повідомляють на сайті «Радіо Трек», Рівненський обласний лабораторний центр представив картографування Рівненської області на підставі систематизованих в розрізі районів спостережень за окремими факторами середовища життєдіяльності людини. Зокрема спеціалісти моніторили якість питної води, стан поверхневих водоймищ в місцях відпочинку та проживання, стан забруднення атмосферного повітря та грунтів, рівень шуму та радіаційного забруднення. Дослідження проводили у 2017 році.

Стан безпеки проживання населення в районах та окремих містах оцінювався за п’ятибальною системою: «відмінний», «задовільний», «посередній», «незадовільний» та «критичний». Фахівці лабораторного центру пояснюють, що таке формулювання є суто умовною оцінювальною шкалою.

За жодним з факторів, які оцінювали спеціалісти, на Здолбунівщині не відзначено критичної або ж незадовільної  ситуації. Однак  у м. Здолбунів фіксувалося перевищення шуму, який впливає на населення.

Тож у результаті в трійці найзабрудненіших територій з незадовільною оцінкою щодо ймовірних ризиків для здоров’я населення опинились міста Рівне, Костопіль та Сарни.