Здолбунівчани п’ють воду з надмірним вмістом заліза

Воду з високим вмістом заліза споживають здолбунівчани. За результатами лабораторних досліджень Рівненського обласного лабораторного центру, концентрація заліза в питній воді господарського-питного водопроводу Здолбунова становить 0,5 мг/л, що перевищує норму у 2,5 раза.

Як повідомляють у Рівненському обласному лабораторному центрі, Рівненщина належить до тих регіонів України, де природна концентрація заліза у воді підземних водоносних горизонтах часто перевищує норми – 0,2 мг/дм³. Що глибшим є водоносний горизонт, то вищий у воді вміст заліза. Та попри те, що у питній воді Рівненщини концентрації заліза доволі високі, токсичних рівнів цього мінералу (300 мг/дм³) у природних водах немає, хоч у деяких регіонах Рівненщини вміст заліза у воді перевищує норми навіть у 50 разів. За цим посиланням можна ознайомитися з інтерактивною картою, з інформацією про вміст заліза у воді, котру споживають в різних районах Рівненщини.

Залізо – це один з найпоширеніших елементів в природі. Попри його позитивну роль в життєдіяльності людського організму, надмірні його концентрації можуть призвести до розвитку патологічних змін. Добова потреба цього хімічного елемента для людини від 10 до 20 мг.

Фото ілюстративне.