Записки патріота або 370 днів у камуфляжі

images

Від того, що було, є і ще не скоро закінчиться, ми не зможемо просто так відмахнутись. Ця рана ниє кожному українцю. Цю біль ми пронесемо через довгі роки, передаючи поколінням велику науку про те, як потрібно любити свою Батьківщину.

ВОНИ – ВОЇНИ знають справжню і страшну правду про цю війну не на словах. Вони будуть про це говорити…

 

Раїса Солтис

10 квітня о 16:53

Мій чоловік Солтис Петро восени 2014 р. вирушив добровольцем захищати Батьківщину, перебував у бойовому складі 44 артилерійської бригади. Під час свого перебування на війні він вів щоденник. Зараз, після демобілізації, якій тішилась вся наша сім’я, ми хотіли б видати книгу, в якій розповідається про щоденне життя вояки, починаючи з полігону і закінчуючи демобілізацією. Якщо хтось захоче допомогти у видавництві даного твору, пишіть в приват. Незабаром, коли ми будемо мати реквізити друкарні, повідомимо про це. А зараз я б хотіла, щоб ви прочитали початок щоденника (ще не відредагованого). 

ЗАПИСКИ ПАТРІОТА АБО 370 ДНІВ У КАМУФЛЯЖІ
ПРОЛОГ
Батьківщина – це домівка, без якої ми ніхто. Батьківщина – це історія нашого народу і пам’ять наших предків. Любити свою Батьківщину – це означає бути ПАТРІОТОМ – це найцінніший скарб Батьківщини, яким свою мудрість і любов дарує матір своїх дітей. Слово дитини – це істина. А наші діти – наше майбутнє, вони промовляють так:
Де найкраща є земля?
Запитала в мами я.
Там, де клекіт журавля,
Батько й матінка моя,
Де цвіте верба й калина,
Там, де рідна пісня лине!
Де найкращий край на світі?
Сестронька питає в тата?
Там, де мова, ніби квіти,
Там, де кожен день як свято.
В вишиванках вся країна,
Це ж бо наша Україна!
Всіх єднає нас гопак
Й вправне рукоділля.
Кожен з нас в душі козак:
Чи з Донбасу, чи з Поділля!
Збережімо ж рідну мову,
Материнську колискову,
Що співає рідна ненька
Дитиночці дорогенькій,
Й стиха рідними словами
Молиться за нас ночами!


Солтис Марія, м. Здолбунів


І в такому сенсі Батьківщину розуміє кожен її справжній син і донька – кожен патріот. Так історично склалося, що український народ веде свої корені від трипільців, вікінгів, аріїв. Власне, гени цих цивілізацій, які лишили по собі яскравий слід в історії людства, несе разом з усіма українцями і ваш скромний оповідач. 

Далі буде…

З фейсбуку.