Законослухняність чи знову договірняк?

20160422162556

Трохи дивною виглядає поведінка депутатів обласної ради з огляду на вчорашні події. Позачергова сесія не відбулась, оскільки майже всі політичні партії, такі активні і рішучі до цього часу у своїй позиції щодо легітимності чи то одного, чи іншого голови обласної ради, враз оголосили тайм-аут.

Причини у них знайшлися: і щоб регламент не порушувати, і рішення апеляційного суду дочекатися, і ще там щось… А щоб позапланове скликання не виглядало як фальстарт, провели збори депутатів (не знаю, чи є така форма за законом). Однак, як би хто не трактував їхнє вчорашнє зібрання, очевидним є одне – це не те, на що надіявся Олександр Корнійчук. Вочевидь, такого наполегливого відстоювання своєї кандидатури, яка була від дня обрання О.Корнійчука головою обласної ради, він однозначно не відчув. Адже, в іншому випадку, що заважало більшості депутатів – ще вчора таких впевнених у своїй правоті – провести сесію? Хіба раніше їм ставав на заваді регламент чи закон?

Володимир Ковальчук не з’явився взагалі. Знав, що сесію не відкриють, чи причина в чомусь іншому? Деякі опоненти БЮТу небезпідставно підмітили, що фракція “Батьківщина” “завбачливо перейшла в режим очікування”. Чого чекають? Ймовірніше, нового голову обласної державної адміністрації, призначення якого має відбутись з дня на день. А з цим призначенням і, відповідно, ротація з крісла в крісло зазвичай одних і тих же гравців.

В політиці завжди одні і ті ж обличчя. Трапляються інколи нові – це для замилювання очей, так зване “оновлення депутатського корпусу”. А насправді, основну роль відіграють давно сформовані групи – партії. Партії утворюють з єдиною метою: бути владою і відповідно керувати суспільними процесами на певній території. Наша обласна рада – не виняток. Позавчора дружно проголосували за Ковальчука, вчора – за Корнійчука, завтра – за … , та не важливо, яке прізвище, важливо – особисті інтереси. Чиї інтереси переможуть цього разу стане відомо вже скоро.

Петро Середюк