За скільки продається Україна: Здолбунівська ставка

images

Опублікована нещодавно у ЗМІ інформація про «чорну бухгалтерію Партії регіонів» викликала чималий суспільний інтерес. Підкупи і політичні торги правлячої на той час партії сьогодні уже нікого не дивують. Однак, передані наприкінці травня 2016 року до НАБУ документи «чорної каси» регіоналів дають беззаперечні підстави сумніватися у чесності і порядності багатьох осіб, які обіцяли побудувати в Україні демократичну державу європейського типу.

Як виявилось, до Європи нам ще досить далеко. Принаймні, допоки наш занурений у кризу безробіття і безгрошів’я народ буде сліпо вірити у пусті слова лжепатріотів.

У 2012 році на виборах у Верховну раду партія «Наша Україна» створила політичний блок разом з УНП і КУН. Є припущення, що цей блок виконував технічну роль з відтягування голосів від опозиційних партій – таку думку висловлює народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко (опубліковано в Радіо Свобода).

В підтвердження цього є підписи в документах «чорної каси» Партії регіонів про отримання 1,6 мільйона доларів колишнім головою Української народної партії Юрієм Костенком за призначенням “Наша Україна – проекти” і “Наша Україна”.

В ракурсі цих подій варто пригадати, що у 2012 році кандидатом у народні депутати від «Нашої України» у партійному списку під №22 була відома здолбунівська «патріотка» Світлана Ніколіна. Тоді газета «Волинь», писала: «Серед членів наглядової ради благодійного фонду Корилкевича є голова обласної організації УНП Світлана Ніколіна. Яка, до того ж, є членом обласного Комітету опору диктатурі. Хто зна, може, її вплив на узгодження єдиного кандидата від опозиційних сил зможе стати в пригоді кандидату-регіоналу…Оце так! Виявляється, голова РОО УНП, яка позиціонує себе, як завзятий борець з владним режимом і навіть в суд на Януковича подає (сміх та й годі!), насправді охоче йде на співпрацю з кандидатом від влади. Нардепом вона точно не стане, зате вчергове засвітиться, імітуючи бурхливу діяльність партії банкрута і аутсайдера. І хто тепер повірить, що робитиме це вона на благодійних засадах».

Автор статті у “Волині” про фінансування «Нашої України» Партією регіонів та можливі домовленості між ними міг тоді ще не знати. Однак, співпраця Ніколіної з регіоналами у 2012 році була очевидною. Через благодійний фонд “Любіть Україну” здійснювався прихований підкуп виборців у вигляді фінансування різноманітних заходів: проведення конкурсу молодіжних ініціатив, конкурсу міні-грантів, на кращого журналіста, послуг з надання юридичної допомоги на селі, концертів за сприяння Корилкевича, фестивалів гумору тощо. На агітацію були витрачені шалені (в нашому розумінні) кошти. Лише для переможців міні-грантів, за інформацією ОПОРИ, було виділено більше ста тисяч гривень.Повірити в те, що член наглядової ради благодійного фонду Данила Корилкевича «Любіть Україну» Світлана Ніколіна працювала там безплатно, погодьтесь, важко.

До слова, тоді, крім Ніколіної, у якості керівника проектів «любив» Україну і нинішній заступник голови Здолбунівської райдержадміністрації Микола Орлов. Щонайменше дивним виглядає той факт, що тепер він є членом команди чи не найбільш патріотично налаштованої в районі особи. Але, це вже інша історія.

Того року затятий регіонал Віталій Шуль в рамках передвиборчої кампанії “водив хороводи” з Данилом Корилкевичем та його довіреними особами по організаціях, різноманітних заходах, церквах, тощо. За Корилкевича агітував тодішній голова обласної ради Юрій Кічатий і вся команда Василя Берташа. На підтримку голови Дубенської райдержадміністрації знявся кандидат від Партії Регіонів Петро Колодич – повідомляла ОПОРА .

Що ж до нашої “героїні”, то вона встигла двічі. Крім участі у агітаційній передвиборчій кампанії (хоч, як кажуть, і прихованій) за провладного Корилкевича, вона в якості кандидата у депутати за виборчим списком “Нашої України” виконувала, як виявляється, проплачене завдання по відтягуванню голосів у опозиційних тоді до влади партій. Така думка і у Валентина Королюка, обраного депутатом у Верховну раду від політичної партії ВО “Батьківщина”: “На минулих виборах (2012 року – ред.) Рух у складі Об’єднаної опозиції боровся з Януковичем, а Українська народна партія разом з Ющенком боролася проти нас“. З огляду на те, як зараз Світлана Ніколіна вислуговується перед місцевою Батьківщиною, варто задуматись: це вона так гріхи свої спокутує, чи знову банальна вигода?

Щиро любити Україну, особливо на словах і не задарма, як виявляється, можна. Те, що виборча кампанія вимагає чималих коштів, зрозуміло всім. Те, що їх завжди не вистачає – теж. Однак, яким чином можна будувати демократичну державу за крадені у народу гроші – збагнути неможливо. Чи задумувалась над цим у 2012 році Світлана Ніколіна? Якщо ні, то чому? Розуму не вистачило? «Освіта вища, помічник-консультант народного депутата України» – з сайту ЦВК. Розум мав би бути. А може брак совісті? Схоже на те. Безпідставне та здебільшого замовне обливання брудом опонентів, (див. – тут, тут, туттут, тут, і ін.) на фоні особистих ницих вчинків підтверджує припущення щодо відсутності не лише совісті, але й елементарної порядності у цієї особи.

Позачергові вибори народних депутатів у 2014 році Здолбунову запам’яталися малюнками на асфальті «Ніколіна. Крок до змін», що вказували напрям до виборчих дільниць. Які «зміни» мала на меті запропонувати нам ця пані, можна лише здогадуватися. Креатив агітаційного задуму щодо напрямку дій прослідковується і в назві турфірми «Хоч куди», до якої має безпосереднє відношення Ніколіна. Влучне підсилення сутності її самої. Ми би ще добавили «Хоч би з ким». Адже, з огляду на вчинки цієї персони, напрям її руху по життю не має значення, важливою є лише виділена на подорож сума.

У НАБУ повідомили, що ситуацію з виплатою Партією регіонів коштів особам, які фігурують у «чорній бухгалтерії», кваліфікують як пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі. Ну що ж,  будемо надіятися, що свідчення Юрія Костенка привідкриють завісу про витрачені 1,6 мільйона доларів у 2012 році, а відтак, можливо, і насправді «настане час залізної леді».