З трибуни Верховної ради Юрій Шадий презентував Пластову оселю

Депутат Здолбунівської районної ради, голова окружної Пластової Ради Рівненської округи пласту – НСОУ Юрій Шадий разом з начальником управління у справах молоді та спорту Рівненської ОДА Віталієм Ліпським у Верховній Раді України ділилися з колегами з усієї України досвідом впровадження Пластової методики.

Так, у 2016 році на Рівненщині створили Пластову оселю.

Її розмістили у приміщенні малокомплектної школи, яку реорганізували у новий тип навчального закладу. Приміщення колишньої сільської початкової школи відремонтували та перелаштували.

Пластова оселя укомплектована класами для тренінґів, їдальнею, з впорядкованою територією.

Оселя отримала назву «Волошки» від назви населеного пункту, де вона розташувалася. Територію загородили — встановили паркан та браму із пластовою символікою. На території Пластової оселі облаштоване стаціонарне місце для спортивних занять, місце для таборування та місце під ватру на відкритому повітрі.

Ідея створення аналогічних центрів сьогодні підтримується і іншими районами Рівненської області.

Особливо це актуально в умовах децентралізації, оскільки під час оптимізації шкіл на території новостворених громад будуть вивільнятися приміщення, на базі яких можна і потрібно  створювати подібні виховні центри.

Заклад є комунальним, цьогоріч для його роботи з обласного бюджету спрямували 200 тисяч гривень.

Тут проводять патріотичні заходи, вишколи провідників і навчання виховників, таборові сезони. Вже другий рік поспіль у Волошках гостюють пластуни зі Сходу. Тобто молодь має можливість розвиватися, є комфортні умови для її самореалізації.