З 12 вересня у Здолбунівському районі розпочато вакцинацію від туберкульозу

щепленняВ Україні продовжується епідемія туберкульозу, єдиним ефективним методом профілактики якої є вакцинація. Здолбунівський район отримав 4 600 доз довгообіцяючої МОЗом вакцини БЦЖ. Вона вироблена в Болгарії на канадському підприємстві, пройшла необхідну сертифікацію та дозволена для використання на території України.

Вакцина зберігається в упаковках по 20 ампул в кожній коробці з 20-ма дозами в ампулі. Кожна ампула має термоіндикатор для контролю за умовами її зберігання в холодильниках.

Вакцинація буде проводитись всім новонародженим, які не були щеплені раніше через відсутність вакцини (це близько 1 000 дітей району). Також будуть ревакциновані діти віком 7-8 років з негативною пробою Манту.

Перед проведенням вакцинації дитину обов’язково має оглянути педіатр або сімейний лікар та дати дозвіл на проведення щеплення лише у тому випадку, якщо дитини цілком здорова.

Дітям, яким виповнилося 8 місяців, перед вакцинацією обов’язково проводиться проба Манту. Дітям з групи ризику по туберкульозу проба Манту перед введенням вакцини проводиться починаючи з 2-х місячного віку.

Процедура вакцинації проводиться в обладнаних всім необхідним кабінетах профщеплень в лікарських амбулаторіях району, ФАПах та пологовому відділенні ЦРЛ.

У Здолбунівському районі вперше за багато років на обліку перебуває семеро дітей з активним туберкульозом. 5 відсотків дітей не вакцинуються через відмови батьків, у зв’язку з чим медичні працівники району звертаються з проханням не відмовляться від цієї вкрай важливої процедури, яка має на меті убезпечити ваших дітей від захворювання на цю важку недугу.

Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги