З 1 вересня учні 1 – 4 класів навчатимуться за новими програмами

завантаженняЗміни у навчальних програмах початкової школи, які набирають чинності з 1 вересня 2016 року, спрямовані на особисті досягнення учнів та орієнтовані на вікові особливості дитини. Іншими будуть вимоги щодо оцінювання, змінюються методичні рекомендації щодо ведення уроків.

Вчитель матиме змогу самостійно вирішувати скільки часу приділяти тій чи іншій темі, буде витіснена з програм застаріла інформація. Теорії поменшає, а самі уроки проводитимуться у невимушеній атмосфері. Оцінка конкретного учня не буде предметом обговорення на батьківських зборах чи публічною складовою індивідуального рейтингу.

Всі 14 навчальних предметів зазнали змін. Серед іншого, скасовано такий показник як швидкість читання, а акцент зроблено на виразності та розумінні прочитаного. Каліграфічному почерку протиставлять акуратність написаного. Дітям дозволятимуть писати простими олівцями, що дає можливість виправити помилки. Таблицю множення заучуватимуть у 3-му класі. У першому класі передбачений усний курс англійської мови з використанням відео- та аудіо матеріалів. Окремі предмети не будуть оцінюватися (малювання, музика, трудове навчання тощо). На вихідні і канікули не будуть давати домашніх завдань. Вчителям рекомендують відмовитися від використання червоної ручки при перевірці письмових робіт першокласників.

Демократичні зміни будуть втілювати відповідно до розроблених методик та шляхом навчань вчителів. А як це відбуватиметься на практиці – покаже час. Подекуди неготовність самих педагогів змінювати спосіб викладання, а також відсутність нових підручників будуть на перших порах гальмувати нововведення. Однак чиновники переконані, що переваги нової «розвантаженої» програми з часом оцінять і діти, і дорослі.