З 1 травня знижено соціальні нормативи

З 1 травня 2017 року вступили в дію зміни до законодавства, відповідно до яких знижено соціальні норми на використання теплової енергії, газу, електрики. Відповідне рішення зафіксоване у постанові Кабінету Міністрів України №51 від 06.02.2017.

На думку Уряду, через завищені соціальні нормативи, які не відповідали реальному рівню споживання і не стимулювали громадян до економії енергоресурсів, держава в минулому опалювальному сезоні (2015-2016 рр.) «переплатила» по субсидіях більш як 14,5 млрд гривень.

Субсидіанти в зимовий період відкривали кватирки у помешканнях задля того, щоб використати той обсяг енергоносіїв, на який їм призначалася субсидія. Щоб виправити ситуацію та стимулювати населення до ощадливого споживання енергоресурсів, Уряд наблизив соціальні норми до фактичного споживання енергоносіїв українцями. «Ми маємо навчитися економити дорогі енергоресурси, щоб зміцнити нашу енергетичну незалежність», – наголошує Міністр соціальної політики України Андрій Рева .

Згідно з рішенням Уряду з 1 травня 2017 року в Україні діятимуть такі соціальні нормативи:

теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинкияких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, –  0,0431 Гкал на 1кв. метр опалюваноїплощі на місяць в опалювальний період;

електричної енергії для індивідуального опалення – 51 кВт·г на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період;

природного газу для індивідуального опалення – 5,0 куб. м на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

Також Уряд переглянув коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення у багатоповерхових будинках.

Таблиця сайту Слово і діло