Яку воду п’ють жителі Здолбунівщини?

За результатами першого півріччя 2018 року Здолбунівщина опинилася серед переліку районів, у яких було зафіксовано велику кількість проб води з мереж централізованих водопроводів (після очистки), що не відповідали санітарним нормам за мікробіологічними показниками.

У нашому районі серед усіх взятих проб санітарним нормам не відповідало 15,3%. Найгірші ж справи з мікробіологічними показниками води на Гощанщині, де зафіксовано 35,2% невідповідних проб.

Як інформують у Рівненському обласному лабораторному центрі, на  високий відсоток невідповідності питної води з централізованих водопроводів впливає, передусім, незадовільний стан фізично зношених мереж та споруд, низька якість їх обслуговування, відсутність установок для знезараження та знезалізнення питної води. Також високою є ймовірність забруднення самого підземного водоносного горизонту нечистотами в результаті людської діяльності.

До слова, питну воду з об’єктів централізованого господарсько-питного водопостачання споживає близько 55 % населення Рівненської області. Джерелами питної води для водопроводів є, в основному, напірні (артезіанські) міжпластові води. Рівненська область є однією з небагатьох областей України, яка не використовує для питного водопостачання воду з поверхневих водойм.

Раніше було оприлюднено інформацію про те, що здолбунівчани п’ють воду з надмірним вмістом заліза.

Фото ілюстративне.