Які фільми дивилися та скільки кінотеатрів було в Острозі на початку минулого століття

Про те, які фільми й у яких кінотеатрах дивились острожани у міжвоєнний період, тобто у 20 – 30-ті роки ХХ століття розповів на Фейсбук сторінці Державного історико-культурного заповідника м. Острога старший науковий співробітник Музею книги та друкарства  Анатолій Хеленюк.

Науковець зазначає, що з документів того часу відомо, що в місті було принаймні чотири кінотеатри – «Байка», «Експрес», «Військовий» (19 полку уланів) та «Станіца». Острожани мали змогу переглянути продукцію всього світового кінематографу: від фільмів виробництва США до стрічок радянської Росії.

Замовлення робили у Варшаві в Національній корпорації фільмів. Плівки привозили на декілька днів (найдовше – на тиждень), потім повертали назад. Відомо також, що кіномеханіком у кінотеатрі «Байка» був острожанин Сергій Афончиков, який проживав на вул. Гальшки (нині І. Федорова).

Кіно, що транслювали в Острозі, було «німим», а з другої половини 30-х років в Острог прийшло звукове кіно. Більшість кінотеатрів розташовувались на центральній вулиці міста (сьогодні – проспект Незалежності). До вашої уваги  фото кіноафіш того часу.

Можливо, у вас є фото або інша інформація, що дотична до теми кіно в Острозі? Музейники будуть щиро вдячні за можливість із нею ознайомитися.

Читайте також: На Рівненщині пенсіонерку з інсультом поліцейські кіньми везли до лікарні (ВІДЕО)