Відбулася зустріч депутата Верховної Ради України з медичними працівниками

завантаження (2)

08 лютого у рамках зустрічі з виборцями депутат Верховної Ради України Олександр Дехтярчук спілкувався з медичними працівниками Здолбунівського районного центру первинної медичної допомоги.

За інформацією, наданою головним лікарем Олегом Сумком, під час зустрічі депутат коротко розповів про свою участь у роботі комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, підготовку законопроектів, охарактеризував своє бачення політичної кризи в Україні. Не обминув увагою і питання децентралізації та проведення територіальної реформи. Переконливою була інформація щодо переваг об’єднаних територіальних громад з огляду на очікуване збільшення фінансування  первинної медичної допомоги. Депутат звернув увагу на відсутність дієвих реформ системи охорони здоров’я.

Серед іншого, обговорювались і питання надання первинної медичної допомоги, функціонування та фінансування Здолбунівського районного центру первинної медичної допомоги. Депутат був здивований несправедливим, на думку працівників центру, розподілом медичної субвенції між двома медичними закладами району та диспропорціями, які виникли у виплаті заробітної плати. Піднімались, також, питання відсутності вакцин для щеплення новонароджених, що мали бути закуплені за кошти державного бюджету, низька забезпеченість структурних підрозділів центру медичним обладнанням, відсутність коштів на проведення поточних ремонтів тощо.

До обговорення складної ситуації з фінансуванням центру в телефонному режимі був залучений заступник  Голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Олег Мусій. Прийнято спільне рішення про направлення депутатських запитів до Міністерства фінансів та Міністерства охорони здоров’я України щодо збільшення медичної субвенції для Здолбунівського району.

О.Дехтярчук пообіцяв сприяти залученню пересувного флюорографа для рентгенологічного обстеження жителів району з метою раннього виявлення хворих на туберкульоз, епідемія якого в Україні триває впродовж останніх десяти років.