Верховна Рада України звернулася з проханням надати незалежність УПЦ

images

245 депутатів Верховної Ради України підтримали ініціативу звернутися до Вселенського Патріарха Варфоломія I з проханням надати автокефалію (незалежність) Українській Православній Церкві.

 

У проханні йдеться:

визнати нечинним акт 1686 р. як такий, що був прийнятий з порушенням священних канонів Православної Церкви;

взяти активну участь у подоланні наслідків церковного розділення шляхом скликання під егідою Вселенського Патріархату Всеукраїнського об’єднавчого Собору, який би вирішив усі суперечливі питання та об’єднав Українське православ’я;

заради блага Православної Церкви в Україні та цілісності українського народу видати Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні, на основі якого вона могла посісти належне місце у родині Помісних Православних Церков.

Ініціаторами проекту постанови є спікер ВР Андрій Парубій, голова комітету Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький, депутати фракції “Народний фронт” Сергій Висоцький, Андрій Левус і Віктор Єленський, а також Марія Матіос (Блок Петра Порошенка).

У пояснювальній записці до проекту документу зазначено, що  у зв’язку з агресією Росії проти України і окупації частини українських територій більшість українців вже не сприймає ідею церковного єднання з главою РПЦ патріархом Кирилом.

Реакція Російської православної церкви не забарилась. Там заявили, що органи влади не мають права вмішуватися у внутрішньоцерковні справи та міжцерковні відносини, так як це суперечить і законодавству і канонічним звичаям.