В Уїздцях говорили про об’єднання громад

Як повідомляє портал ЧаРівне з посиланням на Рівненський “Центр розвитку місцевого самоврядування”, у Здолбунівському районі може утворитися нова ОТГ. Питання про об’єднання в одну громаду жителів сіл Уїздці, Здовбиця, Миротин та Урвенна було ключовим на сесії Уїздецької сільської ради, яка відбулася 12 жовтня.

У депутатів Уїздецької сільської ради, як і в інших небайдужих жителів села, питань щодо об’єднання було багато. Але і охочих дати вичерпну відповідь приїхало чимало. На запрошення сільського голови Уїздців Олександра Стернійчука у роботі сесії взяли участь експерти Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування, посадовці Здолбунівської райдержадміністрації, посадовці та депутати районної ради.

Олександр Стернійчук: «Завдяки Центру розвитку місцевого самоврядування я мав можливість побувати і побачити, як живуть об’єднані територіальні громади, зокрема, ті, які були першими в області. Скажу відверто: все, що там робиться, приємно вражає. Дуже хочеться, щоб і наше село розвивалося, тому ми маємо прийняти виважене і відповідальне рішення. А запрошені експерти нам допоможуть в усьому розібратися».

Першим перед присутніми виступив експерт з децентралізації РЦРМС Михайло Шелеп, який розповів про те, як проходить децентралізація в області, про переваги реформ та їх ключові показники.

Експерт з фінансових питань Василь Поліщук, відповідно, оперував цифрами та пояснював на простих прикладах, що є і що може бути.

Емоційним у своєму виступі був голова Здолбунівської ОДА Сергій Кондрачук, який закликав земляків не баритися, а брати все у свої руки.

Як підсумок, депутати зійшлися на думці, що потрібно ще порадитись з жителя ми села і зроблять це методом опитування. Кожен депутат обійде свій округ з опитувальним листом, а потім знову знову сесія і остаточне рішення.