В ОДА вирішили, що будуть впливати на легалізацію найманої праці оновленими робочими групами

zavantazhennya-1

За ініціативи Управління Держпраці у Рівненській області в облдержадміністрації пройшло розширене засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Участь у заході, який пройшов під головуванням заступника голови ОДА Ігоря Тимошенка, взяли голови райдержадміністрацій, керівники районних та міських робочих груп, представники причетних служб, Фондів та профспілок.

Йшлося про пошук шляхів впливу на безвідповідальних роботодавців, які видають заробітну плату в конвертах. Наголошено на необхідності оновити модель діяльності робочих груп. Акт обстеження суб’єктів господарювання, який в правовому полі може надавати робоча група Управлінню Держпраці, є підставою для перевірки роботодавців-порушників. Водночас, завдяки Тристоронній угоді Держпраці з ДФС та Пенсійним фондом, є можливість звірити інформацію та отримати об’єктивну картину.

Робоча група – це, перш за все, превентивна діяльність, роз’яснення. Бізнес повинен працювати в законних рамках, бути соціально відповідальним. Значна частина роботодавців це усвідомлює, але немало й таких, які намагаються отримати більший прибуток і ухиляються від сплати податків, використовуючи працю громадян без належного оформлення трудових відносин.

Резюмуючи, Ігор Тимошенко оголосив про початок роботи з інформаційно-роз’яснювальних заходів і переконань, а у разі необхідності робочі групи будуть звертатися до контролюючих органів.

З інформації на сайті Управління Держпраці у Рівненській області.