Уряд планує націоналізувати ПриватБанк

images (3)Націоналізація одного з найбільш популярних банків України може відбутися протягом найближчих 14 днів. Як повідомляє  “Апостроф. Економіка”, виділення коштів на ці цілі погоджено з Міжнародним валютним фондом і зафіксовано в Меморандумі про співпрацю.

Таким чином уряд планує не лише врятувати Приватбанк, борг якого перед НБУ на початку року оцінювався в суму понад 26 млрд грн., але й перетворити його в привабливий комерційний проект в майбутньому.

Порятунок Приватбанку має відбутися за рахунок збільшення боргового навантаження на бюджет. Наслідки такої націоналізації передбачити складно, однак те, що це сколихне ринок, очевидно. А це можливий відплив депозитів з банку, погіршення кредитного портфеля, додаткова емісія, ймовірне падіння курсу гривні, інфляція і т.п.

Однак експерти вважають, що якщо уряд і НБУ ретельно прорахують всі ризики, то серйозних потрясінь вдасться уникнути. Та й допустити падіння такого великого банку нікому не вигідно, бо з ним може впасти вся банківська система країни.

За неофіційною інформацією, питання націоналізації банку практично погоджений з Ігорем Коломойським, однак умови поки невідомі. Ходять слухи про торги Коломойського і його політичних сателітів з президентом, про бажання Порошенка отримати контроль над телеканалом 1+1. Не виключено, що в процесі узгодження питання про націоналізацію Приватбанку обговорювалися і проблеми боргів компанії “Укрнафта”.

Інформацію про націоналізацію банку неофіційно підтверджують представники вищого керівництва банківської системи країни, в уряді і Адміністрації Президента. Натомість, у прес-службі Приватбанку таку інформацію заперечують, а вірогідність входження держави в капітал банку вважають нульовою.