Україна переходить на бівалентну вакцину від поліомієліту

images

У світі з 1999 року не реєструються випадки захворювання населення на поліомієліт, спричинений диким поліовірусом, який входив до складу тривалентної оральної поліомієлітної вакцини (тОПВ). У зв’язку з цим більше 150 країн світу, в тому числі і Україна, переходять на використання бівалентної оральної поліомієлітної вакцини (бОПВ), яка ефективна проти двох циркулюючих сьогодні штамів вірусу поліомієліту.

Рішення про перехід на бОПВ було прийнято на 68-ій сесії Генеральної асамблеї ООН, яка оголосила Національним днем переходу на використання бівалентної вакцини 18 квітня 2016 року.

В МОЗ України підготовлено план переходу, відповідно до якого буде вилучено та  утилізовано всі залишки тривалентної оральної поліомієлітної вакцини (тОПВ) з усіх закладів охорони здоров’я усіх форм підпорядкування.

В МОЗ запевняють, що новий тип вакцини  більш ефективно захищатиме від існуючих сьогодні штамів вірусу поліомієліту, адже має здатність не лише створювати індивідуальний захист від цієї хвороби, але і зупиняти циркуляцію вірусу у середовищі. МОЗ обіцяє, що двовалентна вакцина буде закуплена у достатній кількості.

Використання тОПВ у Здолбунівському районі припинено з 16 квітня цього року. Вакцина тОПВ, яка залишилася після проведення додаткової імунізації проти поліомієліту, до 25 квітня буде передана до обласної бази спецмедпостачання в м.Костопіль, а далі транспортована в м.Київ в ДП “Укрвакцина” для утилізації.