У Здолбунові заросла алея Героїв

У перші роки війни на Сході на Здолбунівщині труни з нашими земляками зустрічали з моторошною регулярністю. То були страшні дні і неймовірно важкі прощання. Зовсім молоді хлопці, зрілі чоловіки – те, що їхні життя ось так обірвала війна, здавалося неможливим і несправедливим. І досі здається. Особливо ж їхнім рідним, котрі, щоразу приходячи на цвинтар до могилок, вкотре переживають той біль, з яким їм доведеться співіснувати довіку.
Чи ж мають їхні серця ятритися речами, котрих бути взагалі не повинно? Учора Світлана Сапожнікова, мама нашого земляка Олексія Сапожнікова, котрий у травні 2015 року помер внаслідок отриманого на Сході важкого поранення, оприлюднила на своїй «Фейсбук» сторінці фото алеї, де похований Олексій. Поряд з його могилою – поховання ще одного нашого земляка-бійця Андрія Ярошенка. А далі – плити, всуціль зарослі травою. Алея Героїв виглядає так, наче ніякого діла до неї тепер немає нікому.


Чому? Хтозна… Адже у нещодавньому розпорядженні міського голови Здолбунова № 82-р «Про проведення декади благоустрою міста з 11 червня по 22 червня 2018 року» читаємо наступне:
«5. ТзОВ «Комунальних підприємств»:
– привести в належний санітарний стан кладовище по вулиці Коперніка;»
Однак до алеї, де поховані наші бійці, руки у працівників цього підприємства чомусь не дійшли…
Маємо надію, що принаймні пост мами бійця та наша публікація стане мотивацією до негайного виправлення такого обурливого недогляду з боку міської влади. Синів мамам уже не повернеш. Але відчуття того, що про їхню жертву у нашому краї пам’ятають, у них таки повинне залишатися довіку.

Фото з сайту http://memorybook.org.ua