У Здолбунові «стажуванням» маскують нелегальну працю

Під час виїзної інформаційної акції у Здолбунові фахівці Управління Держпраці у Рівненській області поспілкувалися з понад 50 найманими працівниками та роботодавцями в торгових точках, закладах харчування та салонах побутових послуг міста.
Інспектори вручили пам’ятки про переваги легального працевлаштування, роз’яснили норми трудового законодавства та види відповідальності за порушення.
Під час превентивного моніторингу з’ясувалося, що в Здолбунові, як і в інших населених пунктах, характерним є «стажування» працівників без оформлення трудових відносин. Зокрема, таку інформацію фахівці почули в піцерії «Манго», «Мережі магазинів 35», повідомляють на сайті управління Держпраці у Рівненській області.


Така практика маскування нелегальної праці є доволі поширеною. Причому, переважна більшість людей не розуміють, що така наймана праця, якщо вона не підкріплена письмовим договором, є порушенням. Причому, штраф для роботодавців наразі є дуже суттєвим:  у разі інспекційного відвідування суб’єкта господарювання роботодавець за кожного такого «стажера» буде змушений сплатити 111 тис. 690 грн. штрафу.
Управління Держпраці у Рівненській області попереджає про ризики незадекларованої праці і наголошує на необхідності належного оформлення трудових відносин.