У Мізоцькій школі-інтернат спалах сальмонельозу

завантаження

Як стало відомо, на днях до Здолбунівської центральної районної лікарні було госпіталізовано декілька вихованців Мізоцької спеціальної школи-інтернат з попереднім діагнозом ротавірусна інфекція. Лабораторним центром санепідслужби області встановлено, що діти захворіли на сальмонельоз.

Станом на сьогодні захворіло 18 дітей, з яких 15 перебувають на лікуванні в інфекційному відділенні районної лікарні. Ще троє дітей госпіталізовані в інші медичні заклади за місцем проживання їхніх батьків. У більшості госпіталізованих дітей легкий перебіг хвороби і їх життю нічого не загрожує. Що стало причиною спалаху кишкової інфекції, наразі встановлюється.

Сальмонельоз – це інфекційне захворювання травної системи, збудником якого є бактерія Salmonella. Хвороба передається фекально-оральним шляхом. Джерелом сальмонельозу є домашня худоба, птиця, деякі дикі тварини, інколи – людина. Заразитися можна через мясо, яйця, рибу, інші харчові продукти.

Симптомами захворювання є підвищена температура, слабкість, головний біль, біль у м’язах і животі, нудота, блювота і діарея. Організм втрачає багато рідини, що веде до зневоднення організму.

Діагноз встановлюють на підставі виділення збудника в основному з блювотних і калових мас.

Профілактика сальмонельозу полягає в забезпечення санітарно-гігієнічних умов на харчових підприємствах і виробництвах, об’єктах громадського харчування. Індивідуальна профілактика полягає в ретельній кулінарній обробці продуктів тваринного походження, дотримання термінів зберігання їжі.